Megdöbbentő képek: így szülnek a nők Afrikában
Németh Noémi [cikkei] - 2015-09-01
Paolo Patruno, olasz fotóművész afrikai szülőszobákról készített egy fotósorozatot "Birth is a dream" (A születés egy álom) címmel. Képeivel szerette volna felhívni a figyelmet az ottani nőgyógyászatok és orvosi ellátás kritikus állapotára.
A cikk a nyugalom megzavarására alkalmas képeket tartalmaz.
A cikk a nyugalom megzavarására alkalmas képeket tartalmaz.
A fotós 2011-ben indult projektje során ellátogatott Etiópiába, Kamerunba, Zimbabwébe, Mozambikba, Ugandába, Malawiba, valamint a Kongói Demokratikus Köztársaságba.
Ebben a térségben évente 200.000 édesanya hal bele a szülési komplikációkba.
"Egy anya halála olyan tragédia, mely nagy hatással van az egész családra és a közösségre. Az édesanya távozásával veszélybe kerül az újszülött és akár a nagyobb gyerekek élete is, a család pedig nagyon nehéz helyzetbe sodródik, ami a szükségleteik kielégítését, valamint a szegénység elleni küzdelmet illeti.
Ezeknek a haláleseteknek a nagy része megelőzhető lenne, ha a nők színvonalas megelőzésben, diagnosztikában és kezelésben részesülhetnének." - mondja Paolo Patruno.
A képeket nézve az az első gondolatunk: elmondhatatlanul szerencsések vagyunk, hogy ide születtünk. Színvonalas szülészetek között válogathatunk, figyelembe vehetünk egészen apró részleteket is, amikor kórházat választunk. Szakképzett és lelkiismeretes orvosok követik végig terhességünk minden egyes szakaszát. A szülőszobán gyakorlott személyzet áll a rendelkezésünkre, akik korszerű műszerekkel, steril körülmények között dolgozhatnak. Ha néha valamilyen kisebb hiba csúszik a számításunkba, ha a túlhajszolt orvos nem úgy válaszol, ahogy nekünk tetszik, azonnal felháborodunk, nyilvánosságra hozzuk az esetet.
Nézd meg a fotókat azokról a nőkről, akik hálásak lennének azért, ha csak ennyi lenne a problémájuk. Számukra a steril szülőszoba és a korszerű orvosi ellátás csak álom. Ők azok a nők, akik úgy mennek el szülni még 2015-ben is, hogy jogosan retteghetnek: vajon túlélik-e, babájukkal együtt?
A képeket a fotós engedélyével tettük közzé. Ha szeretnéd megnézni a többit is, látogass el Paolo Patruno honlapjára.
Képek: http://www.birthisadream.org/
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: