SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az újdonsült anyukák 6 legnagyobb hibája

Családinet [cikkei] - 2014-06-25
Nem könnyű dolog anyává válni. Vannak olyan problémák, amelyeket jóformán minden kezdő elkövet. Noha a hibáinkból tanulhatunk, mégis az ideális az, ha megpróbáljuk őket elkerülni. Ha újdonsült anyuka vagy, vess egy pillantást a következő listára, amely ebben segíthet!

1. Túl gyors visszatérés a mindennapokba

Az egyik legnagyobb hiba, amit sokan elkövetnek, hogy azonnal szeretnének mindent ott folytatni, ahol a baba megérkezése előtt abbamaradt. Sok anyukát feszélyez ugyanis az, ha nem ők irányíthatják a család életét. Ne felejtsük el azonban, hogy a testünknek szüksége van a regenerációra, pihenésre a szülés után. Ne félj tehát megosztani a feladataidat ez idő alatt másokkal is!

2. Olyankor vágni a kisbaba körmét, amikor ébren van

Ha anyuka vagy, akkor minden bizonnyal te is tudod, milyen nehéz ebben a korban a körömvágás. Muszáj közben követned a kis kezecskék körkörös, hullámzó, táncot járó mozdulatait, ráadásul el kell viselned a hisztiket és vigyáznod kell nehogy megszúrd a babád kezét. Nagyban megkönnyítheted azonban a saját és a gyermeked dolgát is, ha akkor vágod le a körmét, amikor alszik.

3. Önmagunk alábecsülése

Szülés után gyakran előfordul, hogy az édesanyák alábecsülik a képességeiket. Bár kezdetben nehéznek tűnhet megtanulni a csecsemőről való gondoskodást, mégis valószínű, hogy egy törődő anyukánál jobb senki nem lehet ebben. Fontos tudnod azt, hogy nem leszel automatikusan „rossz anya”, ha valamit nem jól csinálsz, vagy elrontasz.

4. Az apuka figyelmen kívül hagyása

A kezdő édesanyák gyakori hibája, hogy az újszülöttel kapcsolatban mindent maguk szeretnének végezni. Fontos viszont a másik felet, az apukát is bevonni a gyerekkel kapcsolatos dolgokba, hiszen ő is szülő. A babának szüksége van a törődő apai szavakra is.

5. Nem tesznek fel kérdéseket

A kezdő anyukák gyakran nem mernek kérdezni, mert azt hiszik, hogy ostoba felvetéseik vannak. Valójában nem léteznek rossz kérdések. A gyermekorvos és a védőnő olyan szakemberek, akikhez nyugodtan fordulhatsz, ha nem tudsz valamit. Minden bizonnyal segíteni fognak a babaápolástól kezdve, a hatékony gyógyulásig, mindenben.

6. Félnek segítséget kérni a szoptatással kapcsolatban

Ha szoptatni szeretnél, valószínűleg elő fog jönni néhány probléma közben. Az anyák többsége ugyanezt tapasztalja, ne szégyenkezz miatta! Nem mindenkinél megy ugyanis zökkenőmentesen az anyatejjel való táplálás. Ha bármilyen kérdésed vagy gondod lenne, ne habozz, kérj segítséget!

Bár nincs tökéletes anya, tégy meg minden tőled telhetőt, hogy azzá válj! Ez a lista természetesen csak néhány lehetséges hibát mutatott be azok közül, amelyeket gyakran elkövetnek a kezdő anyukák. Ezeken kívül megannyi eset lehet még, amit érdemes elkerülnöd.
 

Te milyen hibákat követtél el?
Oszd meg velünk!
smiley

Photo credit: Gatanass / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja