SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Milyen vállalkozási kompetenciák kellenek a sikeres vállalkozáshoz?

Kulcsár Krisztina [cikkei] - 2020-10-29
A sikeres üzletemberek nem születési adottságként váltak sikeressé. Ami közös bennük az erős vágy az elképzeléseik megvalósítására és ezért hajlandóak keményen megdolgozni. Minden ehhez szükséges ismeret elsajátítható, a személyes készségek és képességek fejleszthetők.

Kitartással és odafigyeléssel a személyes beállítódásokon is lehet változtatni. Vállakozóként fontos, hogy ismerjük az erősségeinket és a gyengeségeinket és fejlesszük a hiányzó képességeinket.

A célok és a lehetőségek tükrében különféle eszközök állnak rendelkezésre.

  • Gyakorlati tudást fejlesztő különféle tréningek: vezetői tréning, kommunikációs tréning, DISC tréning.
  • Személyre szabott mentorálás, coaching.
  • Információ és tapasztalatcserét biztosító vállalkozói klub, kamarai összejövetel.
  • Szakmai rendezvények, kiállítások, tanfolyamok, távoktatás
  • Mentoring rendszer.

A kezdeményezőkészség és vállalkozói kompetencia három fő összetevőből áll: ismeretek, készségek és attitűdök.

A jogi ismeretek fontosak, de nem elegendők

Egy vállalkozás jogi értelemeben való megszületéséhez szükséges ismeretek könnyen elsajátíthatók, tanfolyamok vagy szakirodalom révén valamint külső segítséget is könnyen elérhetünk ügyvéd, tanácsadó illetve könyvelő révén.

Mindezek a sikeres vállalkozáshoz szükségesek, de nem elégségesek. Vállakozónak lenni élet és magatartásforma, speciális képességek és készségek használata amelynek feletétele megfelelő szintű szakmai és vállalkozói tudás megléte.

A kezdeményezőkészség és a vállalkozói alkalmasság megszületéséhez elengedhetetlen egyrészt személyes, szakmai/üzleti tevékenységeihez illeszthető lehetőségek felismerése, értelmezése, emellett a gazdasági működések és pénz világában való tájékozódást sem lehet elkerülni.

Függetlenség, kreativitás és etikus magatartás

A vállalkozást indító személynek tisztában kell lennie a pénzügyi és jogi feltételekkel is. Ide tartoznak a tervezés, szervezés, irányítás, vezetés, a feladatok megosztása, elemzés, kommunikáció, higgadt ítélőképesség, a tapasztalatok értékelése és hasznosítása, kockázatfelmérés, kockázatvállalás, munkavégzés egyedül és csapatban illetve az etikus magatartás.

Pozitív attitűd: a függetlenség, a kreativitás, motiváltság, eltökéltség a személyes és társadalmi kapcsolatok terén illetve a munkában.

Vállalkozói attitűdök:

Elkötelezettség és megingathatatlanság. Ez hozzáállás biztosítja a vállalkozót, hogy megállíthatatlan legyen, és könnyedén vegye az akadályokat. Ez magában foglalja azt is, hogy bármennyi időt és energiát hajlandó belefektetni az üzletébe. A bukások után mindig feláll és képes újrakezdeni.

Töretlen hit a sikerben: Aki biztos a sikerében és tesz is érte olyan ember, aki folyamatosan a vevői ügyfelei igényeit követi és szemmel tartj a konkurenciát is, tanulni sem szégyell tőlük.

A kockázat és a bizonytalanság tolerálása: A siker érdekében nem fél kockázatot vállalni és jól tűri a bizonytalanságot.

Kreativitás és jó alkalmazkodóképesség: Mindig tele van új ötletekkel és bármilyen helyzethez könnyen adaptálódik. Van önbizalma, mindig tettre kész és képes a megújulásra is. A szokatlan ötletek sem hozzák zavarba, felismeri és megragadja az új lehetőségeket.

Kiválóságra törekvés: A kiváló minőséget tartja szem előtt mindenek előtt és mindig vannak új célkitűzései. Folyamatosan vizsgálja önmagát és a vállalkozását, mit lehetne még jobbá tenni.

Vezetés: A vállalkozónak hajlandónak kell lennie a feladatok delegálására és meg kell, hogy bízzon a munkatársaiban.

A sikeres vállalkozás létrehozásához három alapvető készségre nélkülözhetetlen:

Szakmai készségek: az adott üzletág alapos ismerete.

Vezetési készségek: képesség a vállalkozás irányítására, vezetői ismeretek, képességek birtoklása, jártasság a pénzügyekben, marketing és az értékesítés terén.

Vállakozási készségek: önfegyelem, tervezés, célkitűzés, döntéskészség, a megújulásra való képesség, kockázatvállalási képesség, önbizalom, elkötelezettség, rugalmasság, céltudatosság, kudarctűrés, lendületesség, megbízhatóság, kezdeményezőkészség.

Ezek a kompetenciák fejleszthetők különféle kurzusokon, amelyek segítségével bárkiből lehet sikeres vállakozó.

 

Kép: StartupStockPhotos képe a Pixabay -en.

Kulcsár Krisztina


Kulcsár Krisztina
Családi vállalkozások szakértője, mediátor, mentor, coach, tréner

Elérhetőségeim:
Cím: Budapest, I. Csalogány u. 55. és Tata
Telefon: 06-20/662-45-69
E-mail: christina.kulcsar@gmail.com
Honlap: www.kulcsarkrisztina.hu,
www.soultherapy.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja