SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Családi vállalkozás bemutatkozója - Beszélő Babakezek

Zentai Kata [cikkei] - 2016-08-17
Zentai Kata vagyok, a Beszélő Babakezek program vezetője.
Szülőknek és babáiknak tartok babajelbeszéd-tanfolyamokat a korai kommunikció segítéséért, a szülő-gyermek kapcsolat erősítéséért.

Szenvedélyemmé vált a babajelbeszéd

10 éves bölcsész pálya után a gyermekem születése fordulatot hozott az életembe. A kisfiammal elkezdtem a babajeleket használni és lenyűgözött, hogy a jeleknek köszönhetően bepillanthatok a beszélni még nem tudó babám gondolataiba. Akkoriban még Magyarországon kevesen hallottak a babajelbeszédről. Elkezdtem felkutatni a téma tudományos hátterét, megtanultam a magyar jelnyelvet és nemzetközi babajelbeszéd-oktatói képesítést is szereztem.

2008 óta tartok babajelbeszéd-tanfolyamokat Beszélő Babakezek néven.

A Beszélő Babakezek programmal segítem a szülőket, hogy boldog, kiegyensúlyozott kapcsolatot teremtsenek babáikkal és közösen átéljék a beszéd előtti kommunikáció csodáját.

Egyéni vállalkozóként tevékenykedem. A legnehezebb az elindulás volt. Nehéz döntés volt magam mögött hagyni az addigi munkámat és a munkahelyemet (Magyar Nemzeti Levéltár), az elért eredményeimet és a pozíciómat, otthagyni a biztosat és belevágni a ismeretlenbe. A szenvedélyem győzött és az a tudat, hogy tehetek valamit másokért.
Mára már sokan hallottak a Babakezekről. A legtöbb tanfolyamot én tartottam hazánkban, ezzel rengeteg szakmai tapasztalatot szereztem.

Hosszú évek tapasztalata és a megszerzett szakmai tudás után láttam hozzá a franchise rendszer kidolgozásához, hogy több Beszélő Babakezek vállalkozót összefogva, a közös programunkat még magasabb szintre emeljük. Babakezek oktatók elérhetők már Budapesten kívül Pécsett, Kaposváron, Szegeden, Hódmezővásárhelyen, Esztergomban, Egerben, Gyulán is.

Családi támogatás nélkül nem megy

A férjem támogatott a vállalkozás indításánál. Ő jobban hitt bennem, mint saját
magam. Ez adta a legnagyobb erőt. Ráadásul ő reálisabban látott mindent már a kezdet kezdetén. Emlékszem, azt mondta, hogy akkor majd nekem szerepelnem kell a TV-ben és a rádióban. Erre én: „No, én azt SOHA!”, én utálok szerepelni, meg én azt nem élném túl… A férjem válasza: „Akkor bele se vágj!” Természetesen neki volt igaza, és rengeteg médiaszereplésen vagyok már túl.

A másik erő a kisfiam, aki az inspirációt jelentette számomra. A vele való jelelés volt a belső ösztönzés a vállalkozásra.  Másfél évesen, amikor még nem beszélt, 100 jelet használt. Ma már 9 éves, de még mindig használjuk a jeleket. Persze, nem állandóan, leginkább titkos beszédre, ha nem akarjuk, hogy más is hallja vagy legutóbb az angol szavak helyesírásának gyakorlásánál használuk az ujjábécét.

Az időgazdálkodás a legnehezebb

A legnehezebb az egyéni vállalkozásban a vállalkozással kapcsolatos teendők és a háztartási feladatok, családi programok összehangolása, vagyis az időgazdálkodás. Sokszor úgy érzem, semmire sincs időm és mindennel el vagyok maradva. Talán az segít, ha nem kapkodok össze-vissza, hanem sikerül 100%-ban mindig arra koncentrálni, amit épp csinálok vagy arra figyelni, akivel épp beszélgetek, legyen az a kisfiam vagy egy üzleti megbeszélés.

Folyamatosan a vállalkozáson jár az eszem, bár a családdal töltött pihenés alatt igyekszem ezt egy kicsit takaréklángra tenni, de még akkor is előszeretettel vonom be a családomat a „játékba”. Például már hetek óta olyan fotókat készítünk a sétánk, strandolás, állatkertezés közben, amelyeket felhasználok a jeltanítós posztokhoz. Eddig még jól viseli ezt a családom. A gyermekemet továbbra is szeretném bevonni a vállalkozásomba. Kíváncsi leszek, hogy ha kamaszodik, akkor el fogja-e utasítani a Babakezeket vagy pedig segít Anyának informatikai korlátai áthidalásában…

A siker titka

A vállalkozásom sikerének a kulcsa az, hogy szenvedélyből csinálom és kitartással.

A buktatója is magam vagyok: a maximalizmusom. Sokszor még nem érzem „késznek” magam arra, hogy belevágjak egy feladatba. Amit más esetleg morzsányi tudással már megtenne.

Beszélő Babakezek vállalkozásom erőssége és értékei:

- a szakértelem (Talán mert az előző munkahelyemen tudományos státuszban dolgoztam és ezt a hozzáállást hoztam magammal, számomra alapvető fontosságú, hogy értsek is ahhoz, amit csinálok.)

- a módszertan nagy jelentőséget kap a Babakezek tanfolyamokon, ezek nem csak jeltanuló, mondókázó foglalkozások.

- 2010 óta többszintű tanfolyamokat tartok, így a szülők többször is visszatérnek, számukra már nemcsak a foglalkozások jelentik az értéket, hanem a Beszélő Babakezek közösséghez való tartozás is.

- A Babakezek tanfolyamok nem csak a kommunikációt és a szülő-gyerek kapcsolatot támogatják. A befogadó közösség a társadalmi beilleszkedést is segíti. A tanfolyamokra ugyan elsősorban tipikus fejlődésű, ép gyermekek járnak, de sajátos nevelési igényű gyerekek is gyakran részt vesznek, így a program az elfogadás és az együttnevelés kapcsán is pozitív tapasztalatokat ad.

Milyen szakmai segítséget kaptam?

Számomra nagyon meghatározó volt 2013-ban a SEED Alapítvány Dobbantó képzése, több szempontból is egyfajta vízválasztó volt.

Akkor döbbentem rá, hogy ugyan szenvedélyem és küldetésem van, de vállalkozói attitűdöm csekély. A Dobbantó segített elindítani a vállalkozónővé válás útján. Fantasztikus trénerek egyengették utam.

Egy másik meghatározó élmény is fűz a Dobbantós csoportomhoz. Vállalkozásom kezdetétől vágytam rá, hogy ne egyedül küzdjek, örültem volna, ha barátnőim egyike társul a vállalkozásomhoz.  A Dobbantós csoportomtól megkaptam azt az érzést, hogy nem vagyok egyedül: egy támogató, nyíltszívű, inspiráló női közösséghez tartozom, segítjük egymást a vállalkozásainkban.

Hivatalos adatok:

Weboldal: www.babakezek.hu
Facebook: www.facebook.com/babakezek
Youtube: www.youtube.com/babakezek
Telefon: (20) 479 2829
Email: info@babakezek.hu

Szeretnéd te is bemutatni saját családi vállalkozásodat? Küldd el nekünk a bemutatkozó leveled a Családinet felhívása alapján, részletek itt: Megjelenési lehetőség családi vállalkozásoknak és vállalkozó szülőknek

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja