Mit tegyen Valaki, ha nem született tőzsdegurunak?
Statisztikai kimutatások szerint a magyar lakosság 12-13%-a helyezi el a pénzét valamilyen biztos, államilag garantált kötvénybe vagy takarékbetétbe. Ugyanakkor a lakosságnak csupán 2%-a mer kockázatosabb befektetéseket vállalni(pl. tőzsde).
A fenti címmel cikksorozatot kívánunk indítani azoknak a kedves érdeklődőknek, akik ez idáig még nem gondolkoztak azon, hogy megtakarításaikat, vagy távlati célok elérésére megtakarított pénzüket hogyan helyezhetik el úgy, hogy azok értéküket megőrizzék, növeljék, és törvényes keretek között megvalósítható befektetési lehetőségekkel éljenek. Erre különböző befektetési és megtakarítási lehetőségek vannak.
Különösen kockázatos a kis pénzű embereknek a napi költekezésük után fennmaradó összegeket megvédeni. Vajon nincs lehetőségük, hogy a meglévő tőkéjüket valamilyen módon kamatoztassák?
A gyakorlat azt mutatja, hogy a lakosság jelentős része még a bankkártyákat, azok milyenségét, működését és funkcióját sem ismeri.
A tájékoztatásunknak az a célja, hogy hétköznapi nyelven megismertessük olvasóinkat a napjainkban elengedhetetlen, alapvető pénzügyi befektetési ismeretekkel, valamint a különböző számlakonstrukciók értelmezésével, befektetési lehetőségekkel, melyekkel kevesebb pénzt is lehet kamatoztatni.
Tájékoztatást szeretnénk adni arról, hogy milyen befektetési alapok, befektetési jegyek, ingatlan befektetési jegyek léteznek, milyen lehetőségekben érdemes még gondolkozni és milyen költségekkel, kockázatokkal szembesülünk a döntéshozatal folyamán. Továbbá a befektetésekhez kapcsolódó fogalmakat mindenki által érthetővé szeretnénk tenni, hogy könnyebben számolhatóvá, összehasonlíthatóvá váljanak a kapott ajánlatok. Mit kell néznünk, ha valahova befektetjük a pénzünket? Mit nem vettek számításba a mostanában gyakran emlegetett Baumag részvényesei?
Segíteni szeretnénk a döntésben, hogy mennyi ideig érdemes egy konstrukcióban tartani a pénzt, mikor érdemes felhasználni.
Óvatosnak kell lenni, mert ebben az esetben nem biztos, hogy az egyszer bevált jó döntés másodszor is ugyanúgy működik.
Várjuk kérdéseiket az info@csaladinet.hu e-mail címre!
folytatjuk...
Közösségi hozzászólások: