SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit tegyen Valaki, ha nem született tőzsdegurunak?

Mészáros Etelka [cikkei] - 2004-04-14
A fenti címmel cikksorozatot indítunk azoknak a kedves érdeklődőknek, akik ez idáig még nem találták meg a megoldást pénzük szaporítására, vagy csak szeretnének többet megspórolni, mint eddig.

Statisztikai kimutatások szerint a magyar lakosság 12-13%-a helyezi el a pénzét valamilyen biztos, államilag garantált kötvénybe vagy takarékbetétbe. Ugyanakkor a lakosságnak csupán 2%-a mer kockázatosabb befektetéseket vállalni(pl. tőzsde).

A fenti címmel cikksorozatot kívánunk indítani azoknak a kedves érdeklődőknek, akik ez idáig még nem gondolkoztak azon, hogy megtakarításaikat, vagy távlati célok elérésére megtakarított pénzüket hogyan helyezhetik el úgy, hogy azok értéküket megőrizzék, növeljék, és törvényes keretek között megvalósítható befektetési lehetőségekkel éljenek. Erre különböző befektetési és megtakarítási lehetőségek vannak.

Különösen kockázatos a kis pénzű embereknek a napi költekezésük után fennmaradó összegeket megvédeni. Vajon nincs lehetőségük, hogy a meglévő tőkéjüket valamilyen módon kamatoztassák?

A gyakorlat azt mutatja, hogy a lakosság jelentős része még a bankkártyákat, azok milyenségét, működését és funkcióját sem ismeri.

A tájékoztatásunknak az a célja, hogy hétköznapi nyelven megismertessük olvasóinkat a napjainkban elengedhetetlen, alapvető pénzügyi befektetési ismeretekkel, valamint a különböző számlakonstrukciók értelmezésével, befektetési lehetőségekkel, melyekkel kevesebb pénzt is lehet kamatoztatni.

Tájékoztatást szeretnénk adni arról, hogy milyen befektetési alapok, befektetési jegyek, ingatlan befektetési jegyek léteznek, milyen lehetőségekben érdemes még gondolkozni és milyen költségekkel, kockázatokkal szembesülünk a döntéshozatal folyamán. Továbbá a befektetésekhez kapcsolódó fogalmakat mindenki által érthetővé szeretnénk tenni, hogy könnyebben számolhatóvá, összehasonlíthatóvá váljanak a kapott ajánlatok. Mit kell néznünk, ha valahova befektetjük a pénzünket? Mit nem vettek számításba a mostanában gyakran emlegetett Baumag részvényesei?

Segíteni szeretnénk a döntésben, hogy mennyi ideig érdemes egy konstrukcióban tartani a pénzt, mikor érdemes felhasználni.

Óvatosnak kell lenni, mert ebben az esetben nem biztos, hogy az egyszer bevált jó döntés másodszor is ugyanúgy működik.

Várjuk kérdéseiket az info@csaladinet.hu e-mail címre!

 

folytatjuk...

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja