SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Valódi megoldások születtek a kisgyermekesek foglalkoztatottságának növelésére

Családinet [cikkei] - 2014-02-14
Szalai Piroska, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) miniszteri biztosa szerint valódi megoldások születtek a kisgyermekesek foglalkoztatottságának növelésére, a gyed extrával az anyák már dolgozhatnak a gyed mellett is.

2012-től folyamatosan emelkedik a dolgozó nők száma

A tárca csütörtöki közleménye szerint a nők munkaerő-piaci helyzetének javításáért felelős miniszteri biztos emlékeztetett, hogy tavaly a negyedik negyedévben csaknem 100 ezerrel több 15-64 éves korú nő dolgozott, mint az előző kormány utolsó évének ugyanezen időszakában. 2012-ben húszéves csúcsra emelkedett a nők foglalkoztatási rátája, amely várhatóan a 2013-ban tovább nőtt.
    
A 6 évnél fiatalabb kisgyerekeket nevelő anyukák foglalkoztatása is nőtt

A hatévesnél fiatalabb gyermeket nevelő nők foglalkoztatási rátája 2012-ben 2,1 százalékponttal emelkedett, 15 ezerrel többen dolgoztak, mint korábban, de Magyarország még ezzel a növekedéssel is sereghajtó az unióban - ismerteti a közlemény.
    
A miniszteri biztos szerint a munkavállalóknál a növekedés gátja a gyed melletti munka tiltása, valamint a gyermekek napközbeni ellátásának problémája volt, míg a munkaadók el akarták kerülni, hogy az alkalmazott hosszan kiessen a munkából, az atipikus munkakörök fenntartása pedig plusz feladatot és költséget jelentett.
    
Az elmúlt évek tévedéseit javították ki

Korábbi hibás megoldásokat javított ki a jelenlegi kormány, amikor felismerte, hogy a valódi megoldás a rugalmasságban rejlik, és ezt szolgáló intézkedéseket hozott - hangsúlyozta Szalai Piroska.

Eredmények:

2011-től az egykulcsos adórendszer igazságos, munkára ösztönző változtatás volt. 2012-től új, korszerű, rugalmas munkajogi szabályozás született, amit a 2013-ban bevezetett munkahelyvédelmi akció keretében adott járulékkedvezmény követett. A családi adókedvezmények komoly segítséget jelentenek már az egy és két gyermeket nevelőknek is. 2014-től a gyed extra feloldotta az egyik legkomolyabb gátat, így az anyák már dolgozhatnak a gyed mellett, valamint megjelent a diplomás gyed lehetősége is - áll a közleményben.
    
A kisebb gyermek születésekor a nagyobb után járó gyed vagy gyes is megmarad a családban. Kézzelfogható eredmény továbbá, hogy a gyed maximális értéke 42 ezer forinttal nőtt 2009 óta, míg a bölcsődei férőhelyek száma 2009-2012 között 10 ezerrel emelkedett - emelte ki az NGM.

Forrás: MTI
Fotó:
David Castillo Dominici - FreeDigitalPhotos.net

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja