SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A zárt ajtók mögött...

Családinet [cikkei] - 2005-08-24
Szépen felépített ház, rendezett kert, csend az ajtók mögött. Zárkózott felnőttek, kicsit csendes gyerek, probléma sehol nem látszik.

Nem lehet tudni azonban, hogy mik történnek a zárt ajtók mögött.
Tízezrek mindennapjait teszi pokollá a családon belüli rendszeres verés, nemi erőszak, fenyegetőzés. A válás, a kapcsolat megszakítása sem jelent megoldást, hiszen az esetek túlnyomó többségében a terror ezt követően is folytatódik.

A statisztikákból azt mutatják, hogy kb. minden ötödik nőt rendszeresen bántalmaz partnere. Ez jelenleg Magyarországon mintegy félmillió bántalmazott nőt, és feltehetően majdnem ugyanennyi bántalmazó férfit érint.

A bántalmazás nem csak fizikálisan értetendő Az érzelmek megtagadása, ezzel való zsarolás, büntetés, a félelmet keltő viselkedés, kiabálás, tárgyak dobálása stb. is erőszakos viselkedéshez tartozik. Az erőszak nem megfelelő módja annak, hogy valaki levezesse az idegességét.

Semmilyen családi szereposztás nem indokolhatja a másik megalázását, testi, vagy lelki bántalmazását. A nők nagyon gyakran hisznek, vagy reménykednek abban, amit a bántalmazó megígér: ilyesmi többé nem fordul elő, igenis megváltozik, és nagyon szereti őt, stb, stb...

A nők gyakran anyagilag is függnek házastársuktól. Nincs hová menniük, vagy félnek, hogy házastársuk bosszút áll, ha elhagyják. Magyarországon, családon belüli erőszak esetén a rendőrség leggyakoribb válasza az, hogy családi ügyekbe nem avatkoznak bele, csak ha vér folyik...

Nem csak a nők és feleségek vannak kitéve a családon belüli erőszaknak, hanem még napjainkban is szenvednek bántalmazástól kiskorú, védtelen gyermekek. Kiút számukra még inkább nincsen.



Mindezidáig sajnos semmilyen érdemi, hatékony lépés nem történt a családon belüli erőszak megfékezése érdekében, noha erre a Magyar Államot az ENSZ Gyermekjogi Bizottsága és Női Jogi Bizottsága is határozottan felszólította. Nem felel meg a valóságnak, hogy az állami szervek tétlenségre lennének kényszerülve e tragikus jelenséggel szemben.

Az ENSZ, az Európa Tanács és az Európai Unió az elmúlt húsz évben részletesen kidolgozta azokat a jogszabályi és intézkedési modelleket, amelyekkel a kiszolgáltatott családtagok biztonsága nagymértékben fokozható.

E nemzetközi normák alapján Európa szinte minden országában büntetendővé nyilvánították a családon belüli erőszakot és a fenyegető zaklatást, törvénybe iktatták a 'távolságtartó rendelkezést' (annak érdekében, hogy a veszélyes bántalmazót a hatóság eltávolíthassa áldozatai környezetéből) valamint sor került a rendőrök és más szakemberek szervezett képzésére a szakszerű, hatékony beavatkozás megtanítására.

Nálunk miért van akkor még mindig "sötét középkor"?!

forrás: www.ma.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja