SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Legyünk fittek - Mozogjon együtt a család!

Családinet [cikkei] - 2009-07-03
A mozgás, élet, erő, egészség, ezért ideje, hogy kimozduljunk és mozogjunk!

Amíg a szakértők a felnőtteket napi 30 perc közepesen intenzív mozgásra bátorítják - mint például a gyaloglás - egy héten legalább 5 alkalommal, addig a gyermekeknek napi legkevesebb 1 órányi mozgásra van szükségük. Keltsük hát életre az egész csapatot és tegyük családi eseménnyé a gyaloglást!

Hetente egyszer szervezzünk családunknak "Csapatépítő tréninget". Tűzzünk ki célul legalább 90 perces (vagy hosszabb) gyaloglást. Járjunk olyan tempóban, mintha kissé késésben lennénk egy fontos találkozóról. Több, micsaládnt 500 kalóriát égethetünk el egy ilyen kirándulás során, különösen, ha megmászunk közben néhány hegyet is. A hét két napján jól izzasszuk meg magunkat 20-40 perc erejéig. Gyerekeink esetében egy jó kis focimeccs, vagy számháború formájában is szervezhetjük.

Felnőtteknek pedig ajá
nlható egy kis erőltetett menet (6,5-8,5 km/óra sebesség), úszás, súlyemelés, vagy aerobic edzés egy klubban. A hét másik három napján elegendő valamivel lazább mozgás. Talán csak 30 percnyi könnyebb napi aktivitásra lesz szükségünk, de megfelelő az is (és tovább csökkentheti testsúlyunkat), ha játszunk napi 60 percet gyermekeinkkel. Vigyük őket gyalog az iskolába, biciklizzünk egy jót vacsora előtt, vagy változtassuk a kerti munkát az egész család tevékenységévé. A hétvégét ünnepeljük kirándulással. Ilyenkor feltétlenül csomagoljunk némi harapnivalót. Vegyük figyelembe, hogyan tudják szállítani a hátizsákban. Felejtsük el a banánt, válasszunk inkább diót, aszalt gyümölcsöt, csokis kekszet.

Tegyük a kirándulást egy vidám történelemórává. Keressünk egy régi erődítményt megmászható mellvéddel valamely városban, vagy egy múlt századi faházat kinn a tágas természetben. Egy káprázatos látvány, meredek szurdok, hatalmas, egyenes fa, vagy megmászható szikla lehet a cél. Mehetünk vízpartra is kirándulni. A vízbe lehet ugrani, belezuhanni, vagy csak a lábujjakat lehűteni, kiegészítendő az élvezetet. Gondoljunk tóra, tavacskára, folyóra, vagy pezsgő csermelyre.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja