SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Legyünk fittek - Mozogjon együtt a család!

Családinet [cikkei] - 2009-07-03
A mozgás, élet, erő, egészség, ezért ideje, hogy kimozduljunk és mozogjunk!
Legyünk fittek - Mozogjon együtt a család!

Amíg a szakértők a felnőtteket napi 30 perc közepesen intenzív mozgásra bátorítják - mint például a gyaloglás - egy héten legalább 5 alkalommal, addig a gyermekeknek napi legkevesebb 1 órányi mozgásra van szükségük. Keltsük hát életre az egész csapatot és tegyük családi eseménnyé a gyaloglást!

Hetente egyszer szervezzünk családunknak "Csapatépítő tréninget". Tűzzünk ki célul legalább 90 perces (vagy hosszabb) gyaloglást. Járjunk olyan tempóban, mintha kissé késésben lennénk egy fontos találkozóról. Több, micsaládnt 500 kalóriát égethetünk el egy ilyen kirándulás során, különösen, ha megmászunk közben néhány hegyet is. A hét két napján jól izzasszuk meg magunkat 20-40 perc erejéig. Gyerekeink esetében egy jó kis focimeccs, vagy számháború formájában is szervezhetjük.

Felnőtteknek pedig ajá
nlható egy kis erőltetett menet (6,5-8,5 km/óra sebesség), úszás, súlyemelés, vagy aerobic edzés egy klubban. A hét másik három napján elegendő valamivel lazább mozgás. Talán csak 30 percnyi könnyebb napi aktivitásra lesz szükségünk, de megfelelő az is (és tovább csökkentheti testsúlyunkat), ha játszunk napi 60 percet gyermekeinkkel. Vigyük őket gyalog az iskolába, biciklizzünk egy jót vacsora előtt, vagy változtassuk a kerti munkát az egész család tevékenységévé. A hétvégét ünnepeljük kirándulással. Ilyenkor feltétlenül csomagoljunk némi harapnivalót. Vegyük figyelembe, hogyan tudják szállítani a hátizsákban. Felejtsük el a banánt, válasszunk inkább diót, aszalt gyümölcsöt, csokis kekszet.

Tegyük a kirándulást egy vidám történelemórává. Keressünk egy régi erődítményt megmászható mellvéddel valamely városban, vagy egy múlt századi faházat kinn a tágas természetben. Egy káprázatos látvány, meredek szurdok, hatalmas, egyenes fa, vagy megmászható szikla lehet a cél. Mehetünk vízpartra is kirándulni. A vízbe lehet ugrani, belezuhanni, vagy csak a lábujjakat lehűteni, kiegészítendő az élvezetet. Gondoljunk tóra, tavacskára, folyóra, vagy pezsgő csermelyre.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja