SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Az 50 éves Edda Gödöllőn!

Kurcz Orsi [cikkei] - 2024-10-24
Utánozhatatlan sikere volt az Edda Művek fél évszázados jubileumi nagykoncertjének tavasszal az Arénában, így érthető, hogy a sztori nem állt meg egyetlen fővárosi ünneplésnél - az igencsak kerek évforduló egyértelműen teljes turnét kívánt, az állomások sorában pedig október 26-án Gödöllő következik: Pataky Attila és csapata életművének megunhatatlan, örökzöld rockdalai ezúttal a MATE Sportcsarnokban csendülnek majd fel.

Hiszen az Eddát lehet szeretni, vagy nem szeretni, de az tagadhatatlan, hogy legendás nótákat, sőt mi több, rockhimnuszokat, és mindenki által ismert slágereket ajándékoztak a rockzene kedvelőinek – olyan örökérvényű dalokat, amiket akár ötven éve nem tudunk kiverni a fejünkből – hiszen nekünk, rólunk szólnak. A jubileumi országjárás gödöllői állomása pedig éppen ilyen felejthetetlen dallamokkal lesz tele, hiszen bőségesen van mit megidézni fél évszázad alkotásából, emlékeiből: a Hűtlen, az Éjjel érkezem, a Szálljunk fel, vagy a Gyere őrült – egytől egyig olyan kultikus darabjai a magyar rockzene aranykorának, amit minden hazai rockrajongó fejből fúj. Októberben idézzük meg a legnagyobb Edda érákat együtt - dúdoljuk a fülbemászó bluesokat, könnyezzük meg a szívszorító lírákat, balladákat, eposzokat, és örüljünk egymásnak a történelmet írt miskolci zenekar legpörgősebb muzsikáival.

Ugye, hogy mennyi féle Edda érzés létezik? Pont ahány félék mi, emberek vagyunk. És ez az Edda 50 éves titka.

Találkozunk Gödöllőn!

Előzenekarként a Pataky Művek játszik 19:00-tól

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek

A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja