SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kiss Endi kalandba bonyolódott

Családinet [cikkei] - 2022-07-05
A rock nem futó kaland, egy életre szól. Ezt tudja jól a Hooligans dobosa is. Kiss Endit azonban a kalandok is vonzzák, így a minap elment csúszkálni a mogyoródi Aquaréna kalandparkjába.

Egy dobos - egy felmérés szerint – olyan fizikai terhelésnek van kitéve, mint egy élsportoló. Ehhez viszont formában kell lenni, ami folyamatos edzést jelent. Kiss Endi, a Hooligans dobosa fiatalabb korában gyakorta és nagyokat bulizott, most - túl az ötvenen – azonban már a zene és a gyerekek mellett a saját testének karbantartása került életének központjába.

Kiss Endi (Hooligans) kalandja

"Napi három órát gyakorlok és rendszeresen járok edzőterembe" – mondta a dobos, akiről meg sem mondanánk, hogy túl van már a félszázon. "Olykor azonban más kalandok is vonzanak" – tette hozzá Endi, aki gyakorta megfordul a mogyoródi Aquaréna vízes kaladparkban. "Imádom az óriás csúszdákat, annyira elvarázsolnak, mint a rock'n'roll. Felpörgő adrenalinszint, óriási zuhanások és hatalmas csobbanás" – sorolja a dobos. Persze nincs hiány a rockból sem: hétvégén Kecskeméten lép föl a Hooligans, 22-én a gerjeni motoros találkozón izzítanak, másnap pedig a Barba Negrában találkozhatunk kedvenc zenekarunkkal.

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja