SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Picur Rádió - Rádió a gyerekeknek

Családinet [cikkei] - 2012-02-22
 [X]

Gyakran hallhatunk arról, hogy a zene, a mondókák, a ritmus fontos a csecsemők, de már a magzat fejlődésének szempontjából is. A csecsemőknek veleszületett adottsága, hogy ritmikus mozgással reagálnak a zenére. Az egyszerű dalokkal, mondókákkal a beszéd ritmusát adjuk át a gyereknek. A ritmusérzék fejlődése a gyerek mozgását is jótékonyan befolyásolja, később segít az olvasás, és írás elsajátításában is. Mindezeken túl együtt énekelni és táncolni nemcsak közös élmény, hanem igazi örömforrás is.

picur_radioIgen, de mit és honnan? Neked is gondot okoz a gyerekdalok, mondókák felidézése, a megfelelő gyerekzenék sokszínűségének és változatosságának megteremtése?

A megoldás: PICUR RÁDIÓ (http://picurradio.com)

A Picur Rádió 2011. március közepén indult online gyerekrádió, ahol elsősorban magyar és angol nyelvű zenék, mesék, dalok, mondókák szólnak 24 órában kiváló minőségben.

A rádió szórakozást nyújt nemcsak a gyermekeknek, hanem a felnőttek is élvezettel hallgathatják azokat a dalokat, melyeket gyerekként énekeltek (VUK, Moncsicsi).



A Picur Rádió célkitűzése, hogy a gyermekeket megismertesse a széles zenei kínálattal, hallható náluk klasszikus zene (Mozart, Haydn), népzene (Ghymes, Szalóki Ági), és olyan népszerű előadók, mint Halász Judit, és az Alma Együttes, 100 Folk Celsius, Kaláka.

Ezenkívül szerepelnek a repertoárban kevésbé ismert, de minőségi gyerekzenét képviselő előadók, mint a Napvirág Zenekar, a Mintapinty Zenekar stb.

A rádió hanganyaga folyamatosan bővül, jelenleg mintegy 2000 dalból áll,  melyet igyekeznek a hallgatók kívánságaihoz igazítani. Kapcsold be, hogy kikapcsolódhass!

A rádió megtalálható a Facebook-on is (http://facebook.com/picurradio.gyerekradio), ahol hallgatóik értesülhetnek a rádióban történő változásokról, a friss hírekről, és nyereményjátékokról. Csatlakozz Te is a Picur-Klubhoz!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja