Késői vagy korai?
Bár élvezem a finom napsütést, mégis félelem fészkeli be magát a gondolataim közé.
Ilyen az ember. Ha a szokásostól eltérő, váratlan dolog történik vele, még ha az kifejezetten kellemes is, megretten. Rögtön összeesküvés-elméletek jutnak az eszébe, s a növekvő félelem messze űzi a biztonság elringató nyugalmát.
Én próbálok ezúttal optimista maradni, de túl sok a szemem előtt zajló történetben a véletlen.
A hozzáértők már régóta hangoztatják a felelőtlen emberi magatartás bolygónkra tett káros hatásait. Például a klímaváltozás jelenségét.
Egy kihúzódó téllel és egy elnyúló nyárral lassan búcsút inthetünk az éghajlatunkat meghatározó négy évszaknak. Az április tél idén tönkretette a termések nagy részét, elfagytak a rügyek. Az októberi nyár pedig előcsalogatta azokat a növényeket, amiknek a tél közeledtével már pihennie kéne.
Persze lehet mindez véletlen is, de ki mondja meg, hogy melyik az a pont, ameddig ez még normális.
S miközben újrahasznosítható chipses zacskóról olvasok, úgy érzem, még mindig elsiklik a temérdek apróság között a lényeg.
Passzív házat építeni, hasznosítani a nem megújuló források helyett a föld, a nap és a szél energiáját igen költséges, ám hosszú távon kifizetődő és a bolygót megkímélő megoldás.
A szelektív hulladékgyűjtés, a tudatos víz- és energiafelhasználás, a környezetkímélő tisztítószerek választása és a tudatos vásárlás azonban mindenki számára akár azonnal elérhető opció.
A környezettudatos élet igény, belátás és mindenekelőtt választás kérdése, és már nagyon régen nem kiváltság, sokkal inkább kötelesség.
A négy évszak érdekében. A felnövekvő új generációkért. A létezésért...
Fotó: Julia Cherkinski - 123RF.com
Közösségi hozzászólások: