SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mit tegyünk és mit ne tegyünk hőségben?

Családinet [cikkei] - 2007-07-24
Az átlagosnál jóval magasabb hőmérséklet már nem csak a gyermekek, az idősek, vagy a keringési betegségekben szenvedők számára jelent megpróbáltatást. A hőség mindannyiunk szervezetét megterheli. Nézzük, hogyan tehetjük elviselhetőbbé!

  A folyadék fogyasztás fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyoznunk, különösen, ha hosszú napokon keresztül kell szembenéznünk hőséggel. A meleget pár napig ugyan jól tűri szervezetünk, ezután azonban a legerősebbek is kimerülhetnek. Szomjúságunkat azonban ne alkoholos, koffeintartalmú, vagy cukrozott italok fogyasztásával csillapítsuk, mivel ezek épp ellenkezőleg hatnak, vagyis felgyorsítják a folyadék távozását szervezetünkből.

 Amennyiben megtehetjük, különösen a déli órákban maradjunk otthon. Szerezzünk be légkondicionáló berendezést, vagy ventilátort. Sétáinkat, s intéznivalóinkat a kora reggeli, vagy késő esti időszakban végezzük, s a szabadban keressük az árnyékos helyeket. Kint tartózkodásunk alatt viseljünk széles karimájú kalapot, világos, bő, szellős öltözéket. A gyermekeket ne öltöztessük túl.

 A nagy melegben érdemes bevásárlóközpontokban hűsítenünk magunkat. Programjaink megválasztásánál is keressük a légkondicionált helyeket, mozikat, éttermeket. Az intenzív testmozgás végzésére nagy hőségben még a reggeli órák sem ajánlottak. Mozogjunk lassú mozdulatokkal, s a kimerítő edzéseket végezzük inkább légkondicionált termekben, vagy hűvösebb időben.

 Nedves törlőkendő segítségével hűsítsük magunkat. Szabadban végzett munka közben tartsunk több pihenőt, s ne feledkezzünk el társainkról sem. Keressük fel, látogassuk gyakrabban idős, vagy beteg hozzátartozóinkat. Házi kedvencünk magasabb vízigényéről is gondoskodjunk.

 Bármilyen csábító is, de hőségben inkább kerüljük a jéghideg italok fogyasztását, mivel gyomorgörcsöt okozhatnak. Semmiképpen se hagyjunk társainkat, sem házi kedvenceinket felhúzott ablak mellett, autóban. Alkalmazkodjunk a hőséghez, az előrejelzéseket és a meleget valóban vegyük komolyan, s ne ragaszkodjunk továbbra is megszokott napirendünkhöz.

 A hír alapjául a „Take Cover When Heat Is High” cikk szolgált.

www.orvostkeresek.hu

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről

Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.

Szalmonellával fertőzött liszt került az Aldi üzleteibe

Az Aldi szalmonellával szennyezett Happy Harvest hajdinalisztet vonat ki a forgalomból, a visszahívott termék minőségmegőrzési ideje 2025. november 20. - közölte a Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) kedden az MTI-vel.

A sclerosis multiplex-szel élőknek nyújt segítséget a Semmelweis Egyetem oktatóvideója

Háromszor gyakoribb nőknél az ezerarcú betegségként is emlegetett sclerosis multiplex, mint férfiaknál. Az első tünetek jellemzően 20-40 éves kor között jelentkeznek. A krónikus, autoimmun megbetegedés tünetei nagyon változatosak, előrehaladása egyénenként változó. Mivel a betegség gyakran ellehetetleníti az érintettek mindennapi tevékenységeit, ezért nagyon fontos a diagnózist követően az idejében megkezdett rehabilitáció, komplex fejlesztés. A Semmelweis Egyetem oktatóvideója ehhez nyújt segítséget.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja