SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

5 tipp, hogy nyáron is biztonságban legyünk

Kovács Ildikó [cikkei] - 2024-05-27
A nyár a szabadság és a kikapcsolódás időszaka, de ne feledkezzünk meg a biztonságunkról sem - vallja Kovács Ildikó önvédelmi szakértő. Úgy véli, az önvédelem nem csupán egy tanulható készség és ismeretanyag, hanem egy életstílus és egy szemléletmód, amelynek elsajátításával még a nyári felszabadultság ideje alatt is megőrizhetjük tudatosságunkat.
5 tipp, hogy nyáron is biztonságban legyünk

"Ahogy beköszönt a nyár, mindannyian izgatottan várjuk a napsütést, a strandolást és a kalandokat. Azonban fontos, hogy a jó idővel érkező szabadságérzet ne párosuljon rosszul felmért biztonságérzettel és felelőtlenséggel" - mondja Kovács Ildikó. Hozzáteszi, gyakran néhány egészen egyszerű, hétköznapi szituáció okozhatja a legnagyobb bosszúságot és veszélyt.

Kovács Ildikó

A szakértő öt pontban gyűjtötte össze, mik lehetnek ezek.

1. Lehúzott ablakok a kocsiban

A nyári hőségben csábító lehet lehúzott ablakokkal közlekedni vagy parkolóban várakozni. Azonban soha ne hagyjunk értékes tárgyakat, például táskákat a látótérben. Ezek ugyanis könnyű célpontot jelentenek a tolvajoknak. Az értékes holmikat mindig tegyük a csomagtartóba vagy vigyük magunkkal.

2. Otthon is biztonságban

Napközben és éjjel is fontos, hogy csak olyan ablakot vagy ajtót hagyjunk nyitva, amelyen rács van. Erről a nyári szellőztetés közben könnyen megfeledkezhetünk, de így kitárjuk az otthonunkat a nem kívánt látogatók előtt is.

3. Strandon használjunk értékmegőrzőt

A strandon pihenve is fontos, hogy szem előtt tartsuk értékeink biztonságát. Ne vigyünk magunkkal minden iratot és nagy mennyiségű készpénzt se. Használjuk az értékmegőrző szekrényeket, amíg a vízben vagy a napozóágyon lazítunk.

4. Éjszakai közlekedés - Csak figyelmesen

Nyáron felpezsdül a városi élet, így gyakrabban közlekedünk éjszaka. Azonban fontos, hogy ilyenkor is legyünk figyelmesek. A tömegközlekedési eszközökön mindig tartsuk szemmel a holminkat, és legyünk éberek. Ha lehet, utazzunk társaságban, és kerüljük az elhagyatott helyeket.

5. Külföldi utazás előtt tanuljunk önvédelmet!

A külföldi utazásra érdemes a fürdőruhákon túl önvédelmi ismeretekkel is felkészülni. Ezen technikák rutinszerűvé válása időt és gyakorlást igényel, éppen ezért ne hagyjuk az utolsó pillanatra. Ettől függetlenül, ha későn kapcsolunk, akkor is érdemes egy-egy gyors önvédelmi órát venni, hiszen így a leggyakoribb veszélyhelyzetekre és az azokra adható helyes válaszokra is felkészülhetünk.

Nyitókép: depositphotos

Kovács Ildikó


Kovács Ildikó
Önvédelmi szakértő

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-70/947-71-42
E-mail: kovacsildiko@onvedelemoktatas.hu
Honlap: https://www.onvedelemoktatas.hu/
https://www.kovacsildiko.com/
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

A szerkesztő ajánlja