SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ki vigyáz a gyerekre, amíg a szülők dolgoznak?

Kerékgyártó Andrea [cikkei] - 2019-06-22
VAKÁCIÓ! Mennyire vártuk ezt a szót a suliban! Betűnként írtuk a táblára és számoltuk a szünetig hátralévő napokat. Ami azonban a nebulók álma, sok szülő rémálma. Megoldani 2,5 hónap iskolamentes időszakot nem egyszerű feladat. Mégis ki vigyáz a gyerekre, amíg a szülők dolgoznak?

Az elmúlt hetekben ez volt a fő témája a kisiskolás gyerekek szüleivel folytatott beszélgetéseknek.

A szerencsések leküldik a gyerekeiket a nagyszülőkhöz vidékre. Nincs is ennél klasszabb nyári program. Ehhez persze kell vidéken élő, nyugdíjas, de jó karban lévő nagyszülő, aki ráadásul vállalja is, hogy az unokák pár hétig boldogítsák.

Ritka az ilyen nagyszülő, mint a fehér holló. A többség még maga is dolgozik. Esetleg nincs olyan állapotban, hogy felelősségteljesen el tudja vállalni a gyerekek felügyeletét. És sajnos egyre több olyan nagyszülőről hallok, aki egyszerűen nem hajlandó vigyázni az unokákra (sokszor ennek az elmérgesedett meny-anyós viszály az oka, de ez egy külön bejegyzést érdemel).

A tehetősebb családok egyszerűen táborokkal vészelik át a sulimentes időszakot. Több ismerős gyerek egyik táborból megy a másikba. Ehhez azonban igencsak a zsebükbe kell nyúlni a szülőknek. Egy hét táborozás 15.000 forintnál kezdődik, határ a csillagos ég.

Ismerek olyan családot, ahol a nagyszülők is dolgoznak és már tavasszal elkezdődik a családi logisztika, ki mikor menjen szabira. Összeül a családi kupaktanács, és előre megtervezik, ki mikor vigyáz a gyerekekre. Egy hét anyával, egy hét apával, egy hét közösen. Egy hét a nagyival, egy hét a nagyapával, egy hét mindkét nagyszülővel. A maradék időt szintén táborokkal töltik ki.

Aztán ott vannak azok a gyerekek, akikre senki nem vigyáz. Szinte az egész nyarat egyedül töltik a lakásban a TV előtt, jobb esetben a játszótéren. Hallottam olyan kislányról, aki 11 évesen azzal töltötte a vakációját, hogy egész nap pizsamában TV-t nézett és csipszet evett.

Gyerekként a nyári szünet maga volt a csoda. Szülőként megtapasztalom az árnyoldalát is. Mi szerencsések vagyunk, egész nyáron Fannival lehetek. Látom azonban, milyen komoly kihívás a dolgozó szülőknek megoldani, hogy a vakáció 10 hete alatt a gyermekük biztonságban legyen, és lehetőleg tartalmas élményekkel feltöltődve, kipihenten vághasson bele a következő tanévbe.

Nálatok hogy telik a nyári szünet? Hogyan oldjátok meg az ovi/sulimentes időszakot? Van valami bevált praktikátok, ami másoknak is segíthetne?

Mindenkinek élményekben gazdag, csodálatos nyarat kívánok!

Forrás: Lányomnak az életről / Facebook

Kép: StockSnap / pixabay

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja