Hőségben is közlekedünk!
Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya és Baleset-megelőzési Bizottsága [cikkei] - 2012-07-02
A hőség növeli a balesetek számát, mivel csökken a koncentrálóképesség, nő a reakcióidő, a szív gyorsabban ver, az izzadás és az idegesség fokozódik és megnő a stressz kockázata is.
Fogadjon meg néhány jó tanácsot, hogy ne történjen baleset:
- Ha az autó elviselhetetlenül felmelegedett, várjon egy kicsit az indulással. Nyisson ki minden ajtót, hogy a megrekedt hőség távozhasson!
- Lehetőleg árnyékban parkoljon! Számoljon az idő múlásával, a nap mozgásával az árnyékos hely is változik.
- Használjon fényvisszaverő árnyékolókat, amelyeket az ablakba helyezve valamelyest csökkenthető a túlmelegedés. Van lehetőség autófólia alkalmazására is (ezt 5/1990.(IV.12) KöHÉM rendelet 23. § (3) szabályozza), ez jól árnyékol, illetve már Uv-szűrő tulajdonsággal is bír.
- A nyitott ablakkal való vezetés a legkedveltebb módszere a hő kiegyenlítésnek, amelynek alkalmazása hosszú időn keresztül nem ajánlott (a vele járó zajterhelés fokozza a stresszt, illetve a huzat egyéb egészségügyi problémákat okozhat). Amennyiben van, használjon klímát. Ügyeljen arra, hogy a külső és belső hőmérséklet között ne legyen nagy különbség, hiszen azt nehezen viseli el az emberi szervezet. Ne irányítsa magára közvetlenül a hideg levegőt, mert ez szintén egészség károsodással járhat.
- Rekkenő hőségben ne töltse tele a tankot, mivel magas hőmérsékleten az üzemanyag térfogata megnő, ezért szivároghat, és fennáll a veszélye annak, hogy akár be is gyulladhat.
- Gondoskodjon a megfelelő folyadék pótlásáról, mert ennek hiánya könnyen rosszullétet okozhat.
- Útközben - mivel a meleg megterheli a szervezetet - tartson pihenőt. Frissüljön fel egy pohár (alkoholmentes, legjobb ilyenkor a víz) itallal, illetve egy pár nyújtó-, vagy hajlító gyakorlat is segíthet javítani a közérzetet.
Nagyon fontos! A kisgyerekeket és az állatokat az autóban vagy gépjárműben soha ne hagyja bezárva (árnyékban sem), mivel a gyorsan emelkedő belső hőmérséklet életveszélyes lehet!
Kérjük a közlekedésben résztvevőket, hogy legyenek türelmesek és körültekintőek. Figyeljenek egymásra, balesetmentes közlekedést kívánunk!
Pest Megyei Rendőr-főkapitányság
Baleset-megelőzési Bizottság
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Nyaralni készül, hosszú út vár Önre?!
Következő hír
A kozmetikus tanácsai a nyári szezonra
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?
A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.
Közösségi hozzászólások: