SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Szünidei játékok a szabadban - 2. rész

Családinet [cikkei] - 2011-07-29
Összeszedtünk a vakációra néhány unaloműző ötletet.
Ezek a játékok könnyen megtanulhatók, szórakoztatók, nem kell hozzá sok kellék.
Szünidei játékok a szabadban - 2. rész

Ki bírja szusszal tovább?

Minden gyerek könnyen feldob egy lufit a levegőbe, azonban azt fújással fenntartani már sokkal nehezebb...

A játék menete:
Mindenki kap egy lufit, amit fel kell fújni és jól be kell kötni, majd kezdjétek el fújni felfelé. Az a cél, hogy minél tovább maradjon a levegőben. Akié földet ér, az kiesik. Az a játékos nyer, akinek a legtovább marad a lufija a levegőben.

Tipp a szülőknek:
A játék egy másik változatában a gyerekek kezükkel tartják a levegőben a léggömböt, folyamatosan ütögetik a tenyerükkel. Ezt kisebbekkel is lehet játszani, kissé több időt vesz igénybe, mint az első változat.
Időtartam: 10 perc.
Lakásban, szabadban játszható.
Szükséges eszközök: léggömbök.
A játék célja: Fejleszti a mozgást, koordinációs készséget.  

Macska-egér játék

A játék menete:
Egyikőtök a macska, a többiek az egerek. Odagyűltök a macska köré és kérdezgetitek, mit szeret enni. A macska elengedi a fantáziáját és pl. azt válaszolja, hogy „halat”, „rágógumit”, „sajtos tésztát” és ehhez hasonlókat. Egyszer csak elhangzik az „egeret” válasz is
. Indul a fogócska, a macska meg akarja fogni a többieket! A megfogott egér lesz a macska  a következő körben.
 
Tipp a szülőknek:
Amennyiben senki sem akar macska lenni, vagy a cicának nem sikerül egeret fogni, akkor a legidősebb játékos lesz a következő körben a fogó.
Időtartam: 10-15 perc.
Lakásban, szabadban játszható.   
A játék célja: Fejleszti a mozgást és a koncentrációs készséget.

Labdázz a fallal

Egyedül és csoportosan is játszható, nem kell hozzá más, csak egy ablaktalan házfal vagy csukott garázsajtó és egy labda.

A játék menete:
Első körben állj a fal elé és dobd neki a labdát, majd kapd el. Második körben tapsolj egyet, mielőtt elkapnád. A többiek csinálják utánad és igyekezzetek minél többet tapsolni, mielőtt visszatér a labda a falról. Ki tapsol a legtöbbet?


Tipp a szülőknek:
A játék nehezíthető további elemekkel, a gyerek megpördülhet a saját tengelye körül,  egy lábon áll, vagy mondjuk, kinyújtja a nyelvét, mielőtt elkapja a labdát. Itt bárki kitalálhat valamit. Az egyik játékos előmutatja, a többi pedig leutánozza. Aki a legügyesebb, az találhatja ki a következő „motívumot”.
Időtartam: 5-10 perc.
Kizárólag szabadban játszható.
A játék célja: Fejleszti a mozgást, ügyességet, számolási készséget.

Őrizd a kincset!

A játék menete:
Vegyetek egy nyitott cipősdobozt, aminek az oldalát kidekoráljátok. Kívülről megfesthetitek, teleragaszthatjátok újságkivágásokkal. A „kincsesládát” töltsétek meg szép kövekkel, apró játékokkal vagy édességekkel. Az „őrnek” kössétek be a szemét és ültessétek a kincsesláda elé. A többiek nagy körben állnak. A játékvezető szótlanul rámutat valakire, aki megkísérel ellopni egy kincset. Mind a „tolvajnak”, mind az „őrnek” nagyon oda kell figyelni. A kincsek őrzőjének meg kell akadályozni, hogy valami eltűnjön a ládából úgy, hogy megérinti a „tolvajt”, vagy rá mutat. Ha rajtakap valakit, akkor az a kincs az övé lesz. Ezután egy másik játékos következik a körből. Ha a másik játékosnak nem sikerül elcsenni a kincsből, akkor ő lesz az őr, természetesen bekötött szemmel.

Tipp a szülőknek:
Minél érdekesebb kincsek vannak a dobozban, annál motiváltabbak lesznek a játékosok.
Egy másik változat szerint, ha az őr öt alkalommal meg tudja akadályozni a lopást, jutalmat választhat magának a kincsek közül, majd átadja egy másik játékosnak a terepet.
Időtartam: 5-10 perc.
Lakásban, szabadban játszható.
Szükséges eszközök: kendő, doboz, játékok, kövek, vagy édességek.
A játék célja: Fejleszti a koncentrációs készséget, ügyességet, és az érzékelést.

Gyufásdoboz-staféta

A játék menete:
Alakítsatok két azonos létszámú csapatot. A tagok álljanak fel sorban egymás mögé. Mindkét csapat kap egy-egy gyufásdobozt, amiből kiszedtétek a fiókot. Az elöl álló játékosok felhúzzák az orrukra a doboz külső részét. Egy megadott jelre indul a staféta. A legelső csapattag továbbadja a következőnek a gyufásdobozt, de nem kézzel, hanem úgy, hogy a másik játékos beledugja az orrát és így veszi át. Akinek nem sikerül és leesik a doboz, az az orrára húzza, és előre szalad. Az a csapat nyer, ahol hamarabb a sor végére ér a skatulya.

Tipp a szülőknek:
Több mozgást vihetünk a játékba, amennyiben minden második játékos leguggol. Így az első álló játékos leguggol, hogy átadhassa a másodiknak, az pedig feláll, hogy átadhassa a harmadik játékosnak, és így tovább.
Időtartam: 10-15 perc.
Lakásban, szabadban játszható.
Szükséges eszközök: két üres gyufásdoboz.
A játék célja:   Fejleszti az ügyességet, a koordinációs és koncentrációs készséget.

Fotó: plattsnacker:  Warten auf den Sommer ... 

Szünidei játékok a szabadban - 1. rész

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési szezon buktatói: ezért erősödhetnek fel allergiás panaszaid

A fűtési rendszerek beüzemelésével számos olyan beltéri allergén kerülhet a levegőbe, ami panaszt okozhat az allergiások számára. A beltéri levegő minőségének az sem tesz jót, hogy a fűtési szezonban sokan igyekeznek megóvni otthonaik melegét, és a fűtési költségeket is szeretnék minimalizálni, ezért ritkábban és rövidebb ideig szellőztetik a lakótereket - hívja fel a figyelmet Dr. Hidvégi Edit, az Allergiaközpont gyermek- és felnőtt-tüdőgyógyász szakembere, akit a fűtés okozta allergiás panaszokról kérdeztünk.
Agyhártyagyulladás miatt zártak be iskolákat és óvodákat Nagybányán

Agyhártyagyulladás miatt zártak be iskolákat és óvodákat Nagybányán

Nagybányán december 2-án a közoktatási intézményekben fertőtlenítés miatt felfüggesztették az oktatást, miután két diáknál agyhártyagyulladást állapítottak meg.

A szerkesztő ajánlja