Játékötletek gyermekeknek elektromos ketyerék nélkül
Bicajozás
Kerékpározni megtanulni nem nehéz, egészséges is, ráadásul kíméli a környezetet. A szaküzletekben gyermekbiciklik is kaphatók, ajánlott beszerezni egy ilyet. A kisebb biciklin ugyanis a gyermek gravitációs központja alacsonyabb és előretolódik, ezért könnyebben le tudja tenni a lábát a földre. A szakboltban meg tudják határozni, hogy mekkora méretű bringa passzol a gyermek lábhosszához.
Minél lassabban tekeri a bicajt, annál kevésbé tudja megtartani az egyensúlyát, ezért meg kell találni a megfelelő sebességet. Ha a gyermek a lábujjaival tekeri a pedált, és nem a talpával, akkor könnyebben tudja irányítani az eszközt. Miután előfordulnak balesetek, ajánlott beszerezni sisakot és térdvédőt is.
Fára mászás
Olyan fát érdemes keresni, amelynek vastag szögletes törzse van létraszerű ágakkal, hogy a gyerek rá tudjon telepedni. Kerüljük el azokat a fákat, amelyeknek halott ágai vannak. Ezek úgy ismerhetők fel, hogy bizonyos ágakon nincsenek levelek. A gyereknek mindig a törzs közelében kell maradnia, mert ott a legerősebbek az ágak.
Ugróiskola
Az ugróiskola a világon mindenütt elterjedt ügyességi gyerekjáték, melyet egy földre rajzolt ábrán meghatározott szabályok szerint, többnyire féllábon való végigugrálással játszanak. A játéknak igen sok változata van, országonként más-más változata népszerű.
A játékhoz szükség lesz zsírkrétára, kavicsokra, és legalább két játékosra, de minél többen vannak, annál jobb. Miután elkészült az ábra, az egyik játékos követ hajít az első négyzetbe, majd fél lábbal utána ugrik. Felveszi a követ úgy, hogy közben a másik lába továbbra sem ér le a földre, majd tovább dobja a következő négyzetbe, és utána ugrik szintén fél lábon. A kettős négyzetbe mindkét lábbal egyszerre kell ugrani, és az utolsó előtti négyzetet ki kell hagyni. Ha az ábra végére ért a játékos, akkor meg kell fordulni, és most már kavics dobása nélkül is végig kell ugrálni a mezőket visszafelé. Ha nem a megfelelő négyzetbe sikerül dobnia, vagy ugrás közben leér a másik lába, illetve vonalra lép, vagy az utolsó előtti négyzetbe, akkor kiáll a körből és a következő játékos jön.
Ugrókötelezés
Az egy helyben való ugrálás remekül megnöveli az állóképességet. A kötél két végét meg kell fogni, vízszintes tengely körül függőleges irányban forgatni, és amikor elénk ér a földre átugorni. A kötelet csuklóból kell hajtani, ezért előtte mindig be kell melegíteni egy kis csuklókörzéssel.
Homokvárépítés
Kiváló elfoglaltság, ha éppen homokos vízparton vagyunk, de a játszótéri homokozó is bőven megteszi. Ami szükséges a játékhoz, az a fantázia, kézügyesség, esetleg, vödör, víz és lapátok.
Közösségi hozzászólások: