SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Gyermekünk első kertje - Kertészkedés gyermekünkkel

Családinet [cikkei] - 2009-06-26
Ünnepeljük gyermekünkkel a nyár érkezését egy kis fűszernövény-kert ültetésével
Ez nagyszerű módja annak, hogy megmutassuk a kertészkedés gyönyörűségét az apróságoknak: a fűfélék termesztése egyszerű, emellett ezerféle izgalmas illatot árasztanak.

Ráadásul a gyerekek nagyon szeretik a természetet, ezért a lelkesedésüket igazán nem nehéz felkelteni. Ha nincs kertünk az sem baj, elég egy virágláda, vagy egy cserép, némi föld és magvak, amiket elükertltethet a kicsi. Innentől kezdve már csak öntözni kell a magokat, azok pedig kihajtanak. Így a gyermekünk könnyedén megtanulhatja, mit jelent a felelősség és a másokról való gondoskodás. Mert ne feledjük: a növények is élőlények, akik a maguk módján meghálálják a törődést. Csemeténk büszke lesz, ahogy látja növényei virágzását, és boldogan fog leszedni néhány levelet a maminak a főzéshez. Legfőképpen pedig, nagyon személyessé tehetjük ezt az első élményt, és ebben a formában ültethetjük el gyermekünkben a kezdőlépést. Lássunk hozzá! Neveljünk kertészeket ezzel a szuper egyszerű fűszernövény kerttel!

Kellékek
:

- Többféle növény palánta - használhatunk bazsalikomot, mentát, petrezselymet, árvácskát (ez egy ehető virág), rozmaringot és zsályát.
- újságpapír
- faforgács
- egy óriási vödör
- gyerekméretű ültetőkanál
- nyesőolló
- locsolókanna

1. lépés:
A növények legalább napi hat óra napfényt igényelnek, tehát olyan részét jelöljük ki a kertnek, ami sok napot kap. Jelöljük meg gyerekünknek az ő részét újságpapírok lefektetésével.

2. lépés:


Gyerekünk az ültetőkanál segítségével gondosan fedje be az újságpapírt faforgáccsal. Könnyebben kezelik a faforgácsot az apróságok, ha egy vödörbe töltjük számukra.kertészkedés

3. lépés:

Térképezzük föl a növények elhelyezését. Ha egyszer elkészítettük a tervet, hagyjuk a növényeket az eredeti helyükön.

4. lépés:
Minden növény számára vágjunk ki a nyesőollóval egy lyukat az újságpapíron úgy, hogy láthatóvá váljon a termőföld. Gyermekünk ásson egy olyan mély lyukat, ami képes megtartani a palántát (a növénytől függően 10-20 cm mélyet), egymástól 25-45 cm távolságra.

5. lépés:

Vegyük ki a cserépből az első palántát. Finoman lazítsuk meg a gyökereket, majd helyezzük a lyukba, és tömködjük körül földdel, hogy szilárdan álljon. Alaposan locsoljuk meg. Ezt a folyamatot ismételjük meg minden palántával, amíg kiskertünk  el nem készül. 

6. lépés:

Készítsünk jelöléseket, a növények azonosítására. Például alkoholos filccel fából készült virágokra és levelekre fölírhatjuk a növények neveit. Ezután mindegyiket hurkapálcára ragaszthatjuk. 
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja