SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Erdély meséje

Családinet [cikkei] - 2007-06-25
A rajzokkal teli mesekönyv Erdély történelmét és kultúráját mutatja be.

A tizenöt fejezet egy-egy jellegzetes pillanatképet villant fel a fontos korszakokból és a korabeli mindennapokból (például a sóbányászok munkáját, Mátyás király születését, a középkori árusok hétköznapjait). A magyar könyvkínálatban egyedinek számít, hogy a könyv vállalja az 1920 utáni események bemutatását is, egészen napjainkig. A gyermekkönyv stílusa az ismeretterjesztő könyvekéhez áll közel, amelyet sok párbeszéd és rövid jelenet egészít ki.

A kiadvány egyik legfőbb értékét gazdag illusztrációi adják, amelyeket egy rendkívül tehetséges fiatal képzőművész, Kemény Zsuzsa készített.

Tartalom

1. Hunok és székelyek
2. Erdély népei
3. A legendás Szent László király
4. A föld kincsei
5. A Hunyadiak
6. Középkori városok
7. Vallásszabadság
8. Török kor/Bethlen Gábor fejedelmi udvara
9. A Habsburgok uralkodása alatt
10. Az 1848-as forradalom
11. A Monarchia idején
12. Ünnep a falvakban
13. A 20. század
14. A forradalom
15. Szabadság Erdélyben

Minta



Terjedelem: 36 oldal

Bolti ára 1990 Ft

Ide kattintva kedvezményes áron megrendelheti a könyvet
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja