Gerald Newmark: A sikeres nevelés titkai
Családinet [cikkei] - 2006-10-16
Mit tehet a szülő a gyermek érzelmi egyensúlyáért
Egyszerű, hatékony eszközök a gyerek, szülők és családok életének megkönnyítésére - mert a gyermeknevelés túlságosan is fontos ahhoz, hogy a véletlenre bízzuk.
Egyszerű, hatékony eszközök a gyerek, szülők és családok életének megkönnyítésére - mert a gyermeknevelés túlságosan is fontos ahhoz, hogy a véletlenre bízzuk.
A szerző bemutatja, hogy milyen az ideális gyermeknevelés: céltudatos, összeszedett, pozitív, gondoskodó. A könyvben találunk tizenkét különleges akciótervet, mely közelebb hozza egymáshoz a család tagjait. Csökkenti a szülőkre nehezedő nyomást és az aggodalmakat, s önbizalmat ad tetteinkhez. Hasznos segítség a működőképes gyermekneveléshez, mert ez a tevékenység túlságosan fontos, hogy a véletlenre bízzuk.
Eredeti cím : HOW TO RAISE EMOTIONALLY HEALTHY CHILDREN.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Stahl Judit: Végre otthon!
Következő hír
Julie Savill: 101 nappali
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Tények és tévhitek a máj méregtelenítéséről
Év elején sokakban felmerül az úgynevezett májméregtelenítés gondolata, különösen néhány átmulatott éjszaka után. De vajon valóban méregteleníthető a máj? Megvédhetjük-e a májunkat a károsodástól és ha igen, mit kell ehhez tennünk? Dr. Németh Aliz, a Hepatológiai Központ hepatológusa, gasztroenterológus adott hiteles válaszokat a kérdésekre.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Közösségi hozzászólások: