Harmath T. Melinda: Magamba zárva
Családinet [cikkei] - 2006-10-09
Megrendítő és igaz történet a depresszióról, a betegség okairól és a gyógyulás lehetőségéről. A depresszió napjainkban népbetegségnek számít. Felmérések szerint a magyar lakosság jelentős hányada szenved élete során hosszabb rövidebb ideig depresszióban, s nincs olyan ember hazánkban, akinek a családjában vagy ismeretségi körében ne küzdene valaki ezzel a betegséggel.
Legfeljebb nem vesszük észre, vagy nem akarjuk tudomásul venni a bajt. A megelőzés, mint minden más kór esetében, ezúttal is rendkívül fontos. Ezért is hasznos olvasmány Harmath T. Melinda műve, hiszen segít felismerni a jeleket, melyek feltűnésekor sürgős beavatkozásra van szükség. Ha csak egyetlen ember életének megváltoztatására késztet ez az írás, nem volt hiábavaló a megalkotása. Üzenete végtelenül egyszerű: "Merjünk ellenszegülni a lélekölő helyzeteknek, s így szebbek lehetnek nem csak az ünnepnapjaink, hanem a hétköznapjaink is!"
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Julie Savill: 101 konyha
Következő hír
Tibetben a lélek
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: