Szécsi Noémi: A baba memoárja
Kókai Kata [cikkei] - 2006-04-10
A kisbaba élete tele van küzdelemmel és viszontagságokkal. Először is szülőt kell választani, aztán meg kell születni, és csak ezután jönnek az igazi megpróbáltatások: kemény munka a napi betevőért..
az Anyatejesek Ligája, a rettenetes kólika, az éjszakai lények, a helyváltoztatás nehézségei, a játszóterek nép, hogy csak néhányat említsünk. Ám az élet tele van kisebb-nagyobb örömökkel is: ténykedés a Törpe-kertészetben, sétarepülés szupermennel, boldog napok vidéken a gyerekrablás után, játék a Mamával, fürdés, a répa és a sütőtök tánca. Egy kisbaba, még mielőtt végleg elfeledné, lejegyzi küzdelmes első tizenkét hónapjának élményeit. Ebben segít neki anyukája, Szécsi Noémi. A kismama naplója népszerű szerzőjének új könyvében ezúttal sincs hiány humorban és fantáziában, sőt a fiatai,írónő új oldaláról is bemutatkozik: ezt a kötetét ő maga illusztrálta.
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Egy gésa emlékiratai
Következő hír
Willy Breinholst: Apák kézikönyve
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Közösségi hozzászólások: