SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

A legviccesebb magyar népmese: a Köcsögkirály

Németh Noémi [cikkei] - 2015-10-01
Meglepő idézetet találtunk a Magyar Népmesék egyik részében. Bár felnőttfejjel félreérthető a szöveg, rossz az, aki rosszra gondol. :)

A mese a gyermekkor egyik legfontosabb része. Elősegíti a fantázia fejlődést, bővíti a szókincset, meghitt kapcsolatot teremt szülő és gyerek között. A mese a gyermekek számára varázslatos élményt nyújt

Különösen jó példa a Magyar Népmesék sorozata, melyről mindannyian szép emlékeket őrzünk. Bár az akkori rajzfilmek még nem voltak olyan élethűen megalkotva, mint a mostaniak - a szereplőknek jellemük volt, a meséknek pedig fontos mondanivalója és tanulsága. Egyszerű volt, de mély nyomokat hagyott bennünk.

A mai napig felkapjuk a fejünket és leülünk gyermekünk mellé, ha meghalljuk, hogy leadnak egy-egy epizódot a mesecsatornákon. Arra azonban nem számítottunk, hogy lesz olyan rész, amit gyerekként még tátott szájjal néztünk, felnőttfejjel viszont kitör belőlünk a nevetés már a cím hallatán is. Így történt, amikor találkoztunk Köcsög Jankóval.

Nézd meg a mesét a Köcsögkirályról - és próbáld megállni nevetés nélkül. :) 

 

Bár a mese egy nagyszerű eszköz a gyermekek szókincsének bővítésére, a kisköcsög esetében sajnos ma már nem túl szerencsés, ha az életben is használják az itt tanult új szavakat. :) 

Kép: Facebook.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja