SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Juhász-Nagy Mónika: Babanews

Családinet [cikkei] - 2011-01-03
Avagy hogyan növünk fel szép lassan gyermekünkhöz

babanewsA „Babanews” barátoknak írt élménybeszámolóként indult, melyen keresztül az író megpróbált bepillantási lehetőséget adni egy első babás friss anyuka mindennapjaiba. „Miért sír? - Miért nem sír? Miért nem alszik? - Úristen, miért alszik még mindig?” „Sokat
kakil… - Miért nem kakil?”
Csupa nehéz kérdés, amelyekre a baba nem (leggyakrabban még az orvos sem) tudja megadni a választ, így marad a szülők szorongása, empátiája, szeretete (később tapasztalata), amelyek idővel elárulják e titkok megfejtését.



Juhász-Nagy Mónika kötete nem csupán egy napló vidám történetekkel, hanem a csecsemők gondozásával kapcsolatban felmerülő kérdésekre való válaszkeresés is egyben. A szerző mulatságos, vidám és már-már komikus hangulatú írásával, saját példáján keresztül igyekszik minden leendő szülőt megnyugtatni, hogy „… mindenki lehet esetlen, és akár kissé komikus is, ha egy teli pelusos, síró kis új jövevényt kap ajándékba. Egy azonban biztos: a végén mindenki belejön, ez még sosem volt másképp!”

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja