SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Mennyi szeretet fér egy CIPŐSDOBOZBA?

Családinet [cikkei] - 2017-12-01
 [X]

Az első cipősdobozba csomagolt ajándékokat egy angol nagymama készítette el a II.világháború után, amit elküldött a környékbeli szegény gyermekeknek. Tettét egyre többen követték, s mára már egy világszerte ismert módja a nehézsorsú kisgyermekek karácsonyi megajándékozásának.

Amennyiben szeretnél meglepni egy nehéz sorsú kisgyermeket, nem kell mást tenned, mint keresni egy jó állapotban lévő üres cipősdobozt, eldönteni, hogy hány év körüli fiúnak vagy lánynak szánod az ajándékot, majd a dobozt megtölteni ajándékokkal; játékokkal, írószerekkel, édességgel és eljuttatni azt a Cipősdoboz Akció gyűjtőpontjainak egyikére.

“A Liliput Játékvilág jóvoltából már online is lehet cipősdobozokat adományozni, ami egy remek lehetőség azoknak  a jótékonykodásra kész támogatóknak, akik valamilyen okból kifolyólag eddig nem tudtak ellátogatni a gyűjtőpontokhoz, akár mert messzebb élnek tőlük, külföldön, vagy az egészségi állapotuk, életkoruk miatt, eddig távol maradtak, esetleg azért, mert rendkívül elfoglaltak.” - mondta Kurja Tímea, a Cipősdoboz Akció koordinátora.

2017. november 2. és december 24. között online cipősdoboz-adományaink megvásárlásával te is hozzájárulhatsz, hogy minőségi játékokkal lepjük meg a rászoruló gyermekeket. Az ajándékcsomagokat úgy állítottuk össze, hogy azokat 0-2 év közötti kisbabák, valamint korosztály és nem szerinti bontásban 3-5 éves óvodások, 6-8 éves és 9-12 éves iskolások kapják meg egységesen 3000 Ft értékben.

Cipősdoboz akció - Radics Gigi

Tudj meg többet a cipősdoboz ajándékok készítéséről és az online adományozásról a www.ciposdoboz.hu és a  www.liliputjatek.hu weboldalon!

További információkat a www.liliputjatek.hu/ciposdoboz weboldalon találsz!

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja