SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

8 zseniális karácsonyi dekoráció házilag

Teszáry Nikolett [cikkei] - 2016-12-19
Karácsony - a legjobban várt, legcsillogóbb ünnep világszerte. A családok ilyenkor igyekeznek minél szebb díszbe öltöztetni otthonukat. Ehhez azonban nem szükséges vagyonokat költeni! Ha idén szeretnél olcsó, akár a gyermekeiddel is könnyen elkészíthető karácsonyi dekorációt alkotni, jó helyen jársz!

Az internet telis-tele van különböző „csináldmagad” projektekkel, melyek roppant népszerűek. Ez nem is csoda, hiszen többségük olyan egyszerű, hogy azt nem is gondolnánk – látszatra ugyanis sokkal nehezebbnek tűnnek. Könnyedén lenyűgözhetjük velük vendégeinket és családunkat, ráadásul elkészítésük is nagyon jó móka.
 

1. Karácsonyi díszek madzaggal
 

A madzaggal körbetekert lufik ötlete nem mai, ez a technika viszont roppant sokféleképpen alkalmazható. A csirizt víz, liszt és folyékony ragasztó keverékéből készítsük. A madzag anyagától függően (mennyire sűrű vagy vastag, kezelték-e valamilyen anyaggal, stb.) esetleg keverhetsz hozzá cukrot, tapétaragasztót. Az állaga amolyan ivójoghurt sűrűségű kell, hogy legyen, hogy át tudja itatni a kendert/pamutot. Áztasd bele a ragasztóanyagba a zsinórt, majd kezdd el feltekerni: hogy mire, arra több lehetőség is kínálkozik.

  • Hurkalufik segítségével – tudod, amiből a bohóc a kiskutyát hajtogatja – egy üreges csövet készíthetsz, melybe aztán beletehetsz egy égősort. Kis ügyességgel bármilyen formára hajlíthatod, vághatod: pl. szívecskére, mint a videóban.

 

  • Kisebb lufik betekercselésével helyes kis gömbökhöz jutsz, melyeket ráhúzhatsz a régi unalmas égősorokra. Használj különböző színű fonalakat, hogy igazán látványos legyen a hatás!

 

 

  • Egy habtálcába szurkálhatsz fogpiszkálókat, melyek bármilyen formát (jelenesetben csillagot) kiadhatnak. Ezután nincs más dolgod, mint a tüskék között kifeszíteni a ragasztóba áztatott madzagot. Itt is variálhatsz a színekkel. Száradás után egy kis drótra, damilra fűzheted őket.


Alaposan tekerd körbe a sablonodat, majd hagyd egy napig száradni. Amikor a madzag megkeményedett, leszedheted a formádról (durrantsd ki a lufit) és voilá!

A régi égősorok izgalmasabbá tételéhez találsz még ötleteket a videóban, nézd meg, milyen egyszerűen készülnek a tojástartó csengettyűk, melyeket az égőkre erősíthetsz. Ha pedig az egész sort belepakolod egy üvegbe, kis kreativitással világító Mikulást varázsolhatsz a kedvenc italos üvegedből.


2. Zokni hóember

 

Egy régi fehér zoknin kívül csak némi rizsre és pár apró kiegészítőre van szükség, hogy aranyos hóembereket készíthess, melyek elüldögélhetnek a polcokon, asztalokon, virágtartókon. Ha levágod a zokni orrát, abból lesz a sapkája, a maradékot pedig kötözd össze zsineggel és töltsd meg rizzsel! Körülbelül bokánál kösd el a zoknit, hogy létrehozd a fejet, melyre ráhúzhatod a kis sapkát! A szemek és az orr gombostűből készülnek, és még sálat is köthetsz rá egy darab szalagból.

 

3. Fonott fenyőfa

 

Ehhez mindenképpen ajánlatos megnézni a videót, de látni fogod, hogy amilyen nehéz lenne körülírni, olyan könnyű megcsinálni ezt a dísztárgyat. Sok újságpapírra lesz szükséged, melyeket minél hosszabb „szalmaszálakká” kell sodornotok. Ezeket egymásba dugva kell hosszú szálakat létrehoznotok, melyeket a kosárfonáshoz hasonló módon kell egy papírkúp köré fonni.

Egy külön videó is található ehhez a technikához, ebben egyéb kreatív fenyőfa-készítési módokat is láthatsz.
 


4. Jégvirágos mécsestartó
 

Egyszerű és nagyszerű ötlet a befőttes üvegek újrahasznosítására. Jégvirág effekt spray-vel, szatináló lakkal, vagy pacsmagokban felkent decoupage lakkal is dolgozhatsz, próbáld ki, melyik anyaggal a legkönnyebb számodra.
Válassz egy karácsonyi mintát, melyet vágj ki öntapadós tapétából – ezen a részen át láthatod majd a mécses fényét. Száradás után vedd le a sablont, és köss szalagot az üveg nyakára. Dobd bele a teamécsest és már gyönyörködhettek is a lángok táncoló fényében. Az anyagok használati utasítását mindig olvasd el, a mattító lakkok némelyike ugyanis maró lehet!


5. Angyalok másképp
 

Az angyalok készítésének többtucatnyi módja van, ebben a videóban kettőt is láthattok. A drótból készült darab feje fa gyöngy, a haja pedig fonálból van. A legérdekesebb azonban a teste és a szárnya, ezeket itt művirágból készítik el - jó módja a megunt tavaszi dekoráció újrahasznosításának. Egy faág hintán bájosan ücsörögve várhatja a vendégeket az egyedi angyalkátok.
Legyezőhajtással, papírból készült társa pedig kedves dísz lehet a karácsonyfán, ráadásul, ha segítesz a vágásban, már kis óvodás gyermekeddel is elkészíthetitek.

 

6. Dekoráció ragasztópisztollyal
 

A forró ragasztó hamar lehűl és megszilárdul, de lehet vele írni, rajzolni. A hőálló üvegtál kiváló rajzvászon lehet, hiszen a másik oldalára felragaszthatod a sablonját annak, amit szeretnél kirajzolni.
Mosogatószerrel töröld át a felületet előtte, hogy könnyen le tudd szedni a kész formát. Dolgozhatsz átlátszó ragasztóval, ez esetben spray-vel le kell festened utólag (a videón 5.50-től), de ma már színes és csillogós patronok is kaphatóak a pisztolyokba, ezekkel pedig már nincs más dolgod, mint felfűzni őket, ha megszáradtak.

 

7. Papírkarácsonyfa kicsiben és nagyban
 

A kisebb darab elkészítése nem nehéz, egy körző és némi színes papír kell hozzá. Egyre csökkenő méretű köröket, „rakott szoknyás” hajtással készíts elő, majd a legkisebbel kezdve egymás után fűzd fel őket egy hurkapálcára.

A nagyobb karácsonyfa valójában karikákból áll, melyek egyforma szélesek és egymás alá vannak fűzve. Zöld festékkel lefújva, modern dísze lehet egy környezettudatos otthonnak, díszekkel, fényekkel és speciális megvilágítással. Bár sok damil kell a felfüggesztéshez, érdemes kipróbálni, ha van kedvetek, mert egyszerű és látványos.


8. Gyönyörű mécsestartó ragasztóval és sóval

Egy üveg, ragasztó és só segítségével te magad is csodaszép téli dekorációt készíthetsz karácsonyra - nagyon egyszerűen és pár perc alatt. Nézd meg, hogy készül!

Nagyon sok klassz ötlet található a neten, a mi kedvenceinkből mutattunk párat. Ne féljetek az újdonságoktól, kísérletezzetek bátran az anyagokkal, színekkel! Így olyan díszítésetek lehet a világ legszebb ünnepén, melyet elismerően fognak dicsérni a családtagok, barátok! Jó szórakozást!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja