SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Készíts masnival ünnepi frizurát!

Családinet [cikkei] - 2014-12-18
Szeretnél könnyen elkészíthető, mégis ünnepélyes frizurát karácsonyra? Akkor próbáld ki valamelyiket ezek közül a masnis ötletek közül!

Masni a hajba

Egy piros masni még egy copfot is ünnepélyessé tesz. Szinte bármilyen frizura kreációba be lehet építeni egy-egy szép szalagot. Erre kínálunk most néhány variációt.

1. Konty piros szalaggal

Használhatunk hozzá egyszerűen hajfánkot is, vagy ha ilyesmivel nem rendelkezünk, akkor csak kössük lófarokba a hajunkat, majd tupírozzuk fel a tincsenként az összefogott részt, és fixáljuk hajlakkal. Kicsit fésűvel simítsuk át a copfunkat, hogy a kiálló szálak visszarendeződjenek, majd tekerjük az egészet a hajgumi köré. Hullámcsatokkal rögzítsük a kontyot. A legvégén pedig kössük át egy piros szalaggal az egészet.

2. Részben kiengedett haj masnival

Praktikus, és ünnepélyesebb viselet, ha nemcsak egyszerűen kibontva hordjuk a hajunkat, hanem néhány tincset hátul összefogunk, majd erre egy szép szalagot kötünk.

Válasszuk el a hajunkat középen, és mindkét oldalról fogjunk 2-2 tincset, amelyeket először külön-külön csavarjunk össze, majd az így keletkezett tincseket is csavarjuk össze egymással, így mindegyik oldalon lesz egy-egy tincsünk, amit középen egyesítsünk egy vékony hajgumi segítségével. Legvégül pedig kössük fel a szalagot.

Masni a hajból

A saját hajunkból is készíthetünk masnit, méghozzá nagyon egyszerűen. Csak hajgumira és néhány hullámcsatra van hozzá szükség.

1. Masni konty

Kössük copfba a hajunkat, majd osszuk három részre az összefogott szálakat. Oldalt vastagabb tincseket vegyünk, középen pedig csak egy vékonyat hagyjunk. A két vastagabbat egyenként tekerjük fel az két ujjunk köré, majd húzzuk ki ujjainkat, és hullámcsattal rögzítsük a hajgumi két oldalára a tincseket. A maradék hajjal, pedig alakítsuk ki a masni közepét úgy, hogy ne látszódjon a gumi, majd hullámcsatok segítségével rögzítsük ezt is.

2. Elegáns masni

Fésüljük hátra, vagy válasszuk el középen a hajunkat, majd elölről egy-egy tincset fogjuk össze hátul hajgumival, de ne húzzuk át egészen a copfot, hagyjuk egy hurkot, amelyet válasszuk ketté, majd a két részt húzzuk el egymástól ellentétes irányba, majd rögzítsük hullámcsattal a helyüket. A copfból maradt haj egy tincsével fedjük el a hajgumi helyét, amelyet szintén csattal rögzíthetünk.

Reméljük, hogy kedvet kaptatok valamelyik frizura elkészítéséhez!


Forrás, képek: 
divinecaroline.com, blog.hairandmakeupbysteph.com, latest-hairstyles.com

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja