SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csináld magad adventi naptár

Családinet [cikkei] - 2014-11-26
A gyerekeknek mindig élmény az adventi naptár nyitogatása. Ám ahelyett, hogy a boltban idén is megvásárolnánk a szokásos papírkalendáriumot, inkább készítsünk magunk valamit! Sokkal izgalmasabb élményt nyújthatunk ezzel kicsiknek, és nagyoknak egyaránt!

Több előnye is van, ha mi magunk készítjük el az adventi naptárt. Egyrészt nem kell minden nap ugyanazt az édességet enni, mert kedvünk szerint válogathatunk össze a gyermekeinknek/párunknak a finomságokat, sőt, ha például cukorbeteg van a családban, akkor az ő igényeihez is igazíthatjuk a készítendő naptár meglepetéseit.

Másrészt egy szép, házi készítésű adventi naptár igazi ünnepi dísze lehet az otthonunknak is. Ráadásul nem kell kidobni, és minden évben újat venni, mert újra és újra feltölthetjük finomságokkal, kisebb ajándékokkal.

A következőkben bemutatunk néhány ötletet, hogy miként készíthetünk szép naptárakat.

1. Ágas

Ha szeretünk kirándulni, erdőbe járni, akkor ideális lehet számunkra ez a verzió, ugyanis az alapja egy faág. Erre lehet majd a kis tasakokat, amelyekbe az ajándékokat tesszük, felakasztani. Használhatunk akár sima papírzacskókat, vagy csomagolhatunk mindent selyempapírba, illetve karácsonyi csomagolópapírba is. Színes kötözőkkel, masnikkal adhatunk még több színt az alkotásunkhoz. Csak kössük fel a kis csomagokat különböző hosszúságra hagyva, és máris kész a naptárunk!

2. Zsákos

Készíthetünk úgy is adventi naptárt, hogy apró textil zsákokat vásárolunk, amelyekre színes filcből kivágott számokat ragasztunk, vagy írunk tollal. Tipp: Ha van otthon maradék anyag, vagy régi ruhák, amiket nem használunk, akkor azokból is készíthetünk kis tasakokat. A legjobb az, ha nem sorrendben, hanem össze-vissza keverve fűzük fel őket egy zsinórra.

3. Vállfás

Ennek a verziónak egy vállfa az alapja. A legjobb most a fából készült, vagy a tisztítókban adott fém változat lehet. Csomagoljuk be az édességeket selyempapírba, vagy akár borítékokba is rakhatjuk őket, majd egy madzaggal kössük fel a vállfára különböző hosszúságura hagyva a kis csomagokat. Színes szalaggal, vagy némi csipkével átköthetjük az ajándékokat, hogy még ízlésesebben nézzenek ki.

4. Gyufásdobozos

Egyszerű és nagyszerű megoldás lehet néhány gyufásdoboz az adventi naptár elkészítéséhez. Nincs is más dolgunk, mint tetszőleges csomagoló papírral befedni őket. A belsejüket is kibélelhetjük például krepp papírral. Ha mindezzel készen vagyunk, már csak az apró meglepetésekre és egy tárolóra van szükségünk. Utóbbinak választhatunk egy dísztálat, salátás tálat vagy akár egy nagy befőttes üveget is.

5. Varrogatós

A felsoroltak közül ez a legtartósabb, de kicsit macerásabb az elkészítése. Ám nem kell a nulláról kezdenünk mindent, mert manapság hobbiboltokban lehet kapni olyan előrajzolt adventi naptár anyagokat, amelyekre csak a zsebeket, illetve a kalendárium felakasztásához szükséges füleket kell felvarrni. Ha készen vagyunk, akkor nincs más dolgunk, mint finomságokkal feltölteni a zsebeket. 

Egy másik adventi ötlet: Készítsünk egyedi Adventi Naptárat szeretteinknek!

Képek: 
blog.berceaumagique.com, lifesewgood.blogspot.dk, sillyoldsuitcase.blogspot.com.au, mylavenderave.blogspot.dk, flickr.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja