Tanácsok a karácsonyi előkészületekhez
Családinet [cikkei] - 2012-11-10
Ebben a nyüzsgő világban sokszor nehéz ráhangolódnunk az ünnepekre, pedig ez az alapja mindennek. Íme néhány tanács erre az évre is, amelyek segíthetnek ebben!
- 2015. november: Gondolkozzunk el, milyen ajándékokat szeretnénk venni, írjunk róla listát! Fontos, hogy ne olyan meglepetést válasszunk, ami nekünk tetszik, hanem olyat, aminek biztosan örül a megajándékozott! Ha van egy kis szabadidőnk, nézzük át a katalógusokat, vagy nézzünk szét a boltokban, majd készítsünk egy listát arról, hogy mit hol (és mennyiért) szeretnénk megvásárolni!
Ha esetleg különleges, egyedi ajándékokkal szeretnénk meglepni szeretteinket, készítsük el azokat saját kezűleg! Manapság már rengeteg ötlet van különböző újságokban és az interneten is, és minden városban található legalább egy kreatív hobbi bolt, ahol bőséges választékkal várják a kézműveskedni vágyókat. Az alapanyagokat viszonylag olcsón be lehet szerezni, de ha egy kicsit szétnézünk a lakásban, az udvaron, a kertben, sok hasznos dologra lelhetünk. Az ilyen, saját készítésű ajándékokat azonban időben el kell kezdeni tervezni, beszerezni a hozzávalókat, hogy legyen időnk tökéletesen elkészíteni.
- 2015 november 18-28: Vásároljunk koszorúalapot, terméseket, gyertyákat, különböző díszeket, és készítsük el az idei adventi koszorút, hiszen idén december 2-án meg kell gyújtanunk az első gyertyát! (Kreatív ötleteket találhatunk különböző magazinokban és az interneten is.)
- 2015. november 29: Advent első vasárnapja
- 2015. november – december: Vásároljunk vagy töltsünk le (és írjunk ki) karácsonyi filmeket és zenei albumokat, és tegyük el ezeket egy külön dobozkába!
- 2015. december eleje: Vásároljuk meg az ajándékokat (vagy az alapanyagokat) és a csomagolóanyagokat most! Ilyenkor már karácsonyi hangulatunk lehet, hiszen már mindenhol villognak a fények és szól a karácsonyi zene, de még időben vagyunk ahhoz, hogy ha esetleg valamit nem tudnánk megvásárolni, van még időnk szétnézni máshol is. Ha megvannak (elkészültek) az ajándékok, dugjuk el őket, de még ne csomagoljuk be! Szabadidőnkben gyártsunk díszeket! Vegyünk színes papírt és egyszerűen vágjunk ki formákat (fenyőfa, csillag, angyal, csengő stb.), készítsünk tobozból, száraz növényekből (levelek, szárított narancs, citrom stb.) díszeket, de ha nincs rá időnk, vehetünk készen kaphatókat is!
- 2015. december 6: Advent második vasárnapja
- 2015. december 7-9.: Takarítsuk ki a házat (/szobát). Szánjunk rá több napot, legyünk alaposak, úgy a karácsony is jobb kedvvel telik majd! (*A takarításhoz szintén van egy pár praktikus jó tanácsom, ezt a cikk végén írom le.)
- 2015. december 8-9.: Díszítsük fel az egész házat (kívül-belül)! Tehetünk fényeket az ablakba és a szobába is! (Függönytartóra feltekerve, félhomályban nagyon hangulatos lehet!)
- 2015. december 13.: Advent harmadik vasárnapja
- 2015. december 15-16.: Süssünk mézeskalácsot, díszítsük ízlésesen (egy része az ajándékok mellé is kerülhet)
- 2015. december 20: Advent negyedik vasárnapja
- 2015. december 22-23.: Hallgassunk karácsonyi számokat, nézzünk meg néhány karácsonyi filmet és közben csomagoljuk be az ajándékokat! (A mézeskalácsot ne felejtsük el hozzátenni!) A párologtatóba tegyünk néhány csepp fahéjas, narancsos illóolajat, ezáltal egyből karácsonyi hangulatba kerülünk!
- 2015. december 24.: Délelőtt díszítsük fel a karácsonyfát és gyönyörködjünk benne! Hallgassunk egész nap karácsonyi számokat, nézzünk karácsnyi filmeket, legyünk a szeretteinkkel és tegyünk így az elkövetkezendő napokban is!
Dorisita
*Néhány tipp, hogy a takarítás is könnyebben menjen:
- Szedjük le a függönyt, ágyneműhuzatot és rakjuk be a mosógépbe (lehetőleg ne egyszerre ).
- Pókhálózzuk le az egész szobát egy pókhálózóval, vagy ha nincs, a partvis végét tekerjük bele egy száraz rongyba és használjuk ezt a plafon, a sarkok letakarítására!
- Jöhet a portörlés! Fogjunk egy vödröt vagy kisebb lavrot, engedjük félig langyos vízzel, tegyünk bele egy kis tisztítószert, ami kifejezetten a portörlésre van kitalálva, fogjunk egy rongyot és miután mindent lepakoltunk a polcokról, szekrényekről, kezdődhet a portörlés! (Ne felejtsük el a radiátor csöveit sem!) Fontos, hogy többször öblítsük ki a portörlő rongyot és ha bekoszolódik a víz, cseréljük le, mert annak semmi értelme, hogy koszos vízzel/ronggyal maszatoljuk szét a port.
- Miután mindent letöröltünk, cseréljük le a vizet ismét és jöhet az ablak és az ajtó! Sokan nem is foglalkoznak az ajtókkal, pedig azok is legalább annyira koszolódnak, mint az ablakok... Tehát a kereteket töröljük le a vizes ronggyal, majd töröljük át az üveget is! Ezután fogjunk egy ablaktisztító folyadékot és egy száraz, nem szöszölős ronggyal töröljük át az üvegeket, hogy ne legyenek maszatosak! (Erre egy olcsóbb módszer, ha fogunk egy papírgalacsint és mindenféle vegyszer, víz, rongy nélkül ezzel áttöröljük az üveget, ugyanis ez is eltünteti a víz által hagyott foltokat.)
- Pakoljuk vissza a polcokra, szekrényekbe a dolgainkat, de mindent törölgessünk át!
- Utolsó simítások egyikeként porszívózzunk, vagy söpörjünk fel, majd vegyük ki a mosógépből a függönyt és egyből, vizesen rakjuk fel a helyére! A legegyszerűbb módszer, ha a két szélét a két szélső csipeszre akasztjuk fel, majd mindig felezgetjük a függönyt és a csipeszeket, és így biztosan egyforma távolságra lesznek felcsipeszelve!
- Végül szövetfrissítővel fújkáljuk be a szőnyeget és a szöveteket vagy mossuk fel a padlót, és néhány percre hagyjuk nyitva az ablakot, hogy alaposan kiszellőzzön a szoba.
- Az ágyneműhuzatokat teregessük ki, majd ha megszáradt, húzzuk fel újra, és már alhatunk is a tiszta, illatos, kellemes szobában!
Indexkép: www.foter.com
Családinet hozzászólások:
Következő hír
Hogyan legyen valóban békés a karácsony?
LEGOLVASOTTABB
Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról
A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is
A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?
A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.
Közösségi hozzászólások: