SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Természetes, saját készítésű karácsonyfadíszek, örömteli ötletek... 1. rész

Schneider Csilla Krisztina (SCSK) [cikkei] - 2011-12-05
A nagy karácsonyi rohanásban talán pont azt felejtjük el, amiről az ünnep szól...
Karácsonyi csillogás helyett most olyan dekorációkról, ötletekről írok, melyek segítségével természetes, és egyszerűen beszerezhető alapanyagokból is maradandó díszeket tudunk ajtóra, asztalra vagy a fára varázsolni.

rafia_angyalkaNagyon kedvelem a karácsonyi vásárokat. Sült gesztenye illata száll, és az emberek kincsekre vadásznak a tömegben… Bizony lehet kincsekre is találni. Horgolt angyalkák, csuhétündérek, dióból készült felakasztható kis bölcső… és még ki tudja, mi minden sorakozik a kézművesek asztalán. Idén elhatároztuk, hogy nem vesszük elő a régi csillogó gömböket, a fénylő csillagokat, arany és ezüst díszeket. Hanem… természetes anyagokból egy különleges fát fogunk állítani. Persze csak ha idén is jók voltunk, és hoz az angyalka reggelre egyet. Általában ferde fenyőfát szokott hozni, ezért leleményes trükköket kell bevetni néhány optikai csalódás érdekében. Tehát elhatároztuk, hogy idén a sziporkázó, csillogó dekorációk és díszítések helyett visszatérünk a régi gyökerekhez, a természetes anyagokhoz. Ezek a díszek semmivel sem visszafogottabbak, mint az üveggömbök, csak egészen más energiát sugároznak. Letisztult, nyers és mégis fenséges hangulatot közvetítenek. Egyszerű alapanyagokból egészen különleges díszeket készíthetünk. A kreativitás persze elengedhetetlen hozzá. Most alapötleteket szeretnék megosztani, melyeket érdemes kombinálni. Néhány dísz elkészítése után újabb inspirációink fognak támadni, és már nem tudunk ellenállni a kísértésnek, hogy az ajtódísz után a fára is saját készítésű angyalkát tegyünk. Nem mondom, hogy nem időigényes, de remek és emlékezetes elfoglaltság gyermekünkkel, vagy esti beszélgetés közben.

rafia

Te is segíthetsz szebbé tenni az SOS gyermekfalvakban élő, családjukat vesztett gyerekek karácsonyát!Az egyik nagy bevásárlóközpont kertészeti osztályán kalandoztam, amikor a kötöző rafia és én egymásra találtunk. Nagyon kedvező árban kapható itt a dekorboltokban beszerezhető társaihoz képest. A rafia csodálatos anyag. Könnyen alakítható, nem szakad, számtalan felhasználási területe (szőlő kötözése, batikolás, befőttes üveg díszítése…stb.) sokféle dekorációs célra teszi alkalmassá. A rafiából néhány egyszerű trükkel tündért vagy angyalkát készíthetünk. Kartondoboz oldalából kivágunk egy négyzetet. Lehet úgy 10 cm-es az oldala. Feltekerjük a rafiát rá. Legalább húsz körbetekerés legyen. Ha közben rövid a rafiaszalag, akkor csomózzuk össze. Ezután a karton szélénél fűzzünk be újabb szalagot és csomózzuk meg. Alul a karton alján felvágjuk a rafiát. Ez lesz a szoknyája. Majd kialakítjuk a fejet, a köteget a nyaknál ismét elkötjük. A figurát megigazgatjuk. Felpöndörítjük a szoknyáját, akasztót készítünk hozzá rafiából vagy cérnából. A szárnyakat a hátára kötjük. A szárny tulajdonképpen nem más, mint egy masni, természetesen rafiából. A masni két fülecskéje lesz a két szárnya a figurának. A rafia festhető. Vöröshagyma levét nem csak a tojások festéséhez lehet használni, hanem a karácsonyi díszek elkészítésénél is hasznos lehet. Összeállíthatunk olyan angyalkát is, amelyiknek fagolyó a feje, így még tökéletesebbek az arányok. A fagolyóra gyapjúfonalból ragasszunk hosszú hajat a tündérnek! A fotómon látható angyalkát úgy készítettem el, hogy egy polisztirol golyót régi zsákvászonnal vontam be. A figura teste egy háztartási guriga, melyet rafiával ragasztottam körbe, majd a vászon alá erősítettem. A haja fonál, rávarrtam a fejre. Karjait rafiából fontam. Díszítésnek bármilyen kis maradék szalag, gyöngy felhasználható. Nálunk ő lesz a csúcsdísz idén. A guriga remekül felhúzható a fenyőfa tetejére.

rafia_angyalka_

Rafiából fonhatunk hosszú fonatot, melyet feltekerhetünk, vagy rövidebb karikát is kialakíthatunk, melyre hurkolással még több egyforma hosszú csíkot rögzítünk. Így egy kócos csillagot kapunk. A rafia tojáshéj színű, nagyon jól kiemelkedik a sötét, zöld fenyő hátteréből majd. Ha nagyobb csillagot, vagy angyalkát készítünk, csúcsdíszként is pompázhat. Ha apró kis angyalkát készítünk, akkor szárított masni tésztából ragaszthatunk neki szárnyakat!

csillag

No, de nézzük, mire lehet még szükség. Szerezzünk be tobozokat. Mi Zalánnal, kisfiammal már az ősszel a fenyők alatt a legszebb tobozokat felkutattuk és összegyűjtöttük. Natúr tobozokat szoktunk cérnára vagy hímzőfonalra fűzni, és azt rakjuk a fára. Meglepő, hogy a fenyőre tulajdonképpen a virágát tesszük fel díszként, de nagyon kedves, dekoratív lesz tőle a fa. Aki nem akar ennyire letisztult lenni, az aranyra vagy ezüstre is festheti, de akril festék is kiváló, ha nem túl gyantás a toboz.

tobozdisz

Meghitt készülődést, áldott ünnepeket kívánok!

Természetes, saját készítésű karácsonyfadíszek, örömteli ötletek... 2. rész
 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja