SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Karácsonyi articsóka-gömb készítése

Mezőné I. Eszter [cikkei] - 2011-11-25
Karácsony környékén mindannyiunk gondolataiban felmerül a kérdés, milyen saját készítésű ajándékkal lephetnénk meg a szeretteinket, vagy díszíthetnénk a lakásunkat. Az alábbiakban egy karácsonyi articsóka gömb elkészítését mutatom.
Karácsonyi articsóka-gömb készítése

Ez a technika azonban nem csak Karácsonyra, hanem más alkalmakra is kiválóan alkalmas.  Egyszerű és mutatós gömb készíthető maradék anyagokból, egy hungarocell gömbből. apró gombostűk segítségével.

Szükséges anyagok:

A gömb elkészítéséhez az alábbi kellékekre van szükség:hozzavalok

  • Hungarocel gömb,
  • Színes karton, vagy selyem anyag (lehet maradék is), amelyek színben harmonizálnak egymással,
  • Dekor-gombostű
  • Szalag a díszítéshez és az akasztórész elkészítéséhez (keskenyebb)
  • Olló

Előkészületek:
 

articsoka1 articsoka2
A különböző anyagokat kb. 8x8 cm-es darabokra vágd szét. Az első négyzetet a négy sarkánál gombostűvel rögzítsd a gömbre.
articsoka5 articsoka6
A másik színből az átlók mentén háromszöget hajtogatva ... … egymásra merőlegesen tűzögesd fel a négyzetre úgy, hogy azt elfedje.
articsoka7 articsoka8
A következő sor háromszögeket tűzd úgy, hogy a nyílásokat elfedje, … majd a következő rétegeket ugyanígy …
articsoka9 articsoka10
… egészen addig, amíg már csak egy négyzetnyi üres felület marad. Az utolsó négyzetet a végeinél visszahajtva egyetlen négyzetből tűzd a gömb tetejére.
articsoka11 articsoka12
Így nem látszik az összetétel az utolsó résznél. A gombostűt a beszúrás után a felső réteg felé elbújtatom. A tetejére masnit tűzök és - ha szükséges - egy szalagból akasztót. 

Ezzel el is készült a gömb, amely karácsonyi díszítésként, fenyődíszként, vagy egyéb anyaggal díszítve bármilyen alaklomra használható, valamint ajándéknak is kiváló.

Tetszik az ötlet?  Megcsináltad?  Örülnék, ha beszámolnál róla akár leírásban, akár egy fotóval.
eszter@eszterkezimunka.hu

Kíváncsi vagy más ötleteimre?  Érdekel, miket készítek még?
Munkáimról és leírásokról a www.eszterkezimunka.hu címen találsz képeket és információkat.

Kellemes öltögetést kívánok!

Karácsonyi zsákocska készítés nagyon egyszerűen

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

Azt mondta egy férfi az apának, hogy szerelmes a 13 éves fiába - akkorát kapott, hogy életveszélyes sérüléseket szenvedett

A Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Főügyészség vádat emelt az apával szemben.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.

A szerkesztő ajánlja