SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Ünneplőbe öltöztetjük a lakást

[cikkei] - 2004-11-24
Jó pár évvel ezelőtt, félidős kismamaként, szinte beestem a karácsonyfa alá, mire rendbe hoztuk frissen birtokba vett otthonunkat. Nem maradt energiánk ünnepelni, teljesen kimerültünk. Akkor fogadtam meg, hogy ilyen többet nem lesz! Mindent időben megoldok, csak élvezni tudjam az ünnepet a teljes család körében.

A takarítás fontos dolog, de nem erről szól az ünnep. Nálunk már Adventre csillognak az ablakok, ekkor kezdjük kihelyezni a korábban elkészült díszleteket is. Csöppet sem zavar, hogy szentestére már újra por lepi az ablakokat, úgysem azzal foglalkozunk az ünnepi hangulatban. Az utolsó napokban még egy gyors felmosás, portörlés pont eléggé felfrissíti a lakást, de a gyerekek mellett úgyis csak percekig tart a tisztaság, emiatt nem érdemes idegeskedni!

Ahogy nő a család, úgy lesz egyre fontosabb az előkészület is. Mindig többen örülünk a műveinknek. Az esős őszi napokat már kihasználjuk arra, hogy mindenféle szépet alkossunk. Kedvencünk a sógyurma, amiből akár nagyobb koszorút, akár apróbb karácsonyfadíszt is szoktunk formázni.

ajtodiszA bejárati ajtókra sok helyen kikerülnek a koszorúk. Ügyesebbek készíthetnek saját maguk is! Ha műanyag, száraz virág alapanyagokat használunk, akár minden évben kitehetjük a jól bevált díszt. De frissíthetünk évente is, akkor jöhetnek a valódi fenyőgallyak, tuják, termések.

December elsejére kikerülnek a falra a gyerekek adventi naptárai is. Ezek is jó dekorációk. Mindegyik másképpen van feldíszítve: az egyiken Mikulás, a másikon hóember, a harmadikon fenyő veszi körül a kis zsákokat.

Az ablakokra egyik évben papírból vágunk, ragasztunk képeket, a másik évben az üvegfestés kerül előtérbe. Ezeket a gyerekek is szívesen készítik. Ha sok tobozt tudtunk gyűjteni az ősz folyamán, ebből is egyszerű, de mutatós dekoráció alkotható egy kis masnival, néhány szem gyönggyel.

A gyerekek szeretnek dolgozni a dekorgumival is. Ebből akár falra, akár ajtóraangyalka tehető díszek is könnyen ragaszthatók.

Sokan szeretik, ha az ablakokban, ajtókon mindenféle fények csillognak. Ehhez rengeteg kész égősort, villogó, világító formákat kaphatunk készen is.

Elővehetjük a gyertyát is. Különböző alapanyagokból önthetünk mi is, de a készen vásárolt gyertyákat is felöltöztethetjük saját képzeletünk szerint. Ha még kis asztali díszeket is rakunk össze fenyőgallyakból, még alkalmibbá tehetjük a gyertyafényt is.

H elérkezik az ünnep, az asztalt is öltöztessük szép ruhába! Egy egyszerű fehér abrosz is karácsonyi hangulatot kap egy jól kiválasztott középterítőtől, vagy a megfelelő szalvétától, asztali dísztől.

Gondoljuk jó előre végig, mi mindenre van szükségünk a nyugodt ünnepléshez. Az ajándékokat vásároljuk meg idejében, akkor még egyedi személyes csomagolásra is marad időnk.

unnepidiszHa sikerül jól szerveznünk, akkor a karácsony egy szépen feldíszített lakásban köszönt ránk, ahol csillog a karácsonyfa. A finom ételek után nem összeesünk a fotel mélyén, hanem le tudunk ülni végre együtt, beszélgetni, játszani. Néhány napig felejtsünk el minden mást, csak használjuk ki, hogy ünnepelünk. Adjuk át magunkat a családnak, a pihenésnek! A közös társasozások, szánkózások felejthetetlenek maradnak!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja