SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Fitten Karácsonykor is

[cikkei] - 2004-12-21
A magyarországi tradicionális étrend nem a legkedvezőbb a szervezetünk számára. A töltött káposzta, a jó édes beigli igazi kalóriabomba! Ha véletlenül az ünnepekre sikerült elérnünk, hogy elégedettek legyünk az alakunkkal, akkor ilyen evészetek után biztosan felugrik néhány nap alatt pár kiló! Mit kellene tenni, hogy ezt megelőzzük?

Ha mindenképpen ragaszkodunk a hagyományos ünnepi menühöz, akkor vigyázzunk a mennyiségekre! Fontos a mérték, együnk mindenből keveset! Ha kicsit is haladni akarunk a korral, akkor kipróbálhatunk új ízeket is! Mit szólnának például desszertnek egy kis friss gyümölcshöz, vagy gyümölcssalátához? Minél több egyszerűen elkészített (párolt) zöldséggel rakjuk tele az asztalt. A saláták is nagyon változatosak, és nagyon finomak. Igyunk cukrozatlan, szénsavmentes italokat!

 

                                     

 

Ne csak az evésről, ivásról szóljanak az ünnepek! A hideg téli napokon nem igazán kívánkozik ki az ember a jó meleg szobából, pedig ilyenkor is szükség van a friss levegőre, a mozgásra. Ha szánkó, korcsolya is van a karácsonyfa alatt, akkor a legkézenfekvőbb rögtön fel is avatni. Nincs is annál nagyobb öröm, mint mikor az egész család kis- és nagymedvének beöltözve kivonul a hóba. Gyorsan néhány hógolyót gyúrunk, jó messzire ledobjuk, gyorsan elfutunk a másik elől! Utána építhetünk egy hatalmas hóembert, "pihenésképp" lecsúszhatunk a dombról. Mire újra felmászunk, már csöppet sem fázunk, sőt még az is lehet, hogy egészen kiizzadunk a legnagyobb mínuszok ellenére is! Hazafelé akár futóversenyt is rendezhetünk, feltéve, hogy nem túl csúszós a lábbelink. A gyerekek is húzhatják a szánkót felváltva, érdemes megpróbálni, ki a legerősebb, ki bírja elhúzni anyát, apát! Ha korcsolyázni tudunk, akkor is versenyezhetünk a jégen. Húzhatjuk, tolhatjuk egymást.

 

                                   

 

Egy jó kis mozgás után kellemesen elfáradva, gyönyörűen kipirult arccal fogunk újra az asztal közelébe kerülni. Nyugodtabb szívvel is fogunk újra az evésnek nekiállni, jobban is fog esni az étel!

 

A szobában sem a tévé az egyetlen program! A kisgyerekek nagyon szeretik a mondókákat eljátszani is. Nekünk is jót fog tenni, ha pl. a "Gyí paci, paripára" a lábunkra ültetjük a gyerkőcöt, és emelgetjük őt is a lábunkon. A bátrabbak akár négykézláb is körbemászkálhatják az egész lakást, hátukon a csemetével. A szolidabb mozgáshoz nagyon megfelel a "Fújja szél a fákat", hajladozzunk mi is, mint az ágak, a végén egy nagy "reccs" és letörünk mi is (leeresztjük karjainkat).

 

Ha a gyereksereg nem mozgatja meg a családot kellőképpen, akkor tornát is beiktathatunk a napirendbe. Számos kazetta, dvd áll már rendelkezésünkre, különböző stílusokkal, edzésprogramokkal. Ha valakinek otthon nem megy, az a megszokott fittnesztermet is felkeresheti!

 

Ha elég okosak vagyunk, nemcsak az "eszem-iszomról" szólnak az ünnepek. Ha pedig sikerült jól megszerveznünk a pihenős programokat is, akkor nem kell félve gondolnunk egy új ruhatár beszerzésére, jól fogjuk magunkat érezni az új évben is a saját bőrünkben!

Fotó: buerserberg/Pixabay.com

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja