SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 11.: Karácsony fényei

Családinet [cikkei] - 2009-12-10
A Karácsony elképzelhetetlen gyertyafény nélkül. Szimbolikus jelentősége mellett a pici meghitt fények töltik meg melegséggel az Ünnepet. Lássunk néhány szép példát különféle gyertyakompozíciókra.

A természet szerelmeseinek
fehér gyertya
Ezek a polcra, vagy kandallópárkányra állított rusztikus gyertyatartók minden természetjáró szívét megdobogtatják. Fúrj lukakat a rönkökbe, - a gyertyák számára, keríts köréjük zöld ágakat, zúzmarás tobozokat, levélkéket.
asztali

Gyertyafényes vacsora

Világítsd meg az asztalt ezzel a lilaakác hangulatú koszorúval! Egy vastagabb drótból fonj koszorút, díszítsd sok kis gyöngyvégű drótocskával, tűzz bele négy vékony gyertyát és aggasd teli áttetsző üvegdíszekkel.


Tea parti

A szép kis kínai teáskészletek megmaradt darabjai dekoratív teamécses
tepartitartóvá válhatnak. Tükör elé téve megduplázódik a ragyogásuk! Csak fémtartós teamécsest használjunk, hogy megóvjuk a csészék belsejét a viasztól.


Téli varázs

téli parti
Változtasd téli csoda országgá ezeket az egyszerű üvegpoharakat! Tegyél kicsi – például röviditalos - poharakat vékonyfalú üvegpoharakba. A kicsibe állíts gyertyát, a két pohár közé szórjál műhavat, vagy ragyogóan fehér sót és szúrj bele egy-két cédrus-, tuja-, vagy fenyőgallyat.
üveg

Üvegragyogás

A leghétköznapibb tárgyak is ragyogó gyertyatartókká lényegülhetnek át. Egy nagy talpas üvegtorta tartón jól mutat a sok kicsi talpas és talpatlan pohárka, belsejükben pislákoló teamécsessel. Köréjük fénylő üvegkavicsot, vagy pici színes üveggömböket is tehetsz.

hófehér


Hófehér fényesség

Egy fehér zománcos tésztaszűrőt bélelj ki celofánnal, tölts meg (nem gyúlékony) műhóval, vagy hófehér sóval, állíts bele néhány fehér gömbgyertyát, pár üveg hópehelydíszt is tűzhetsz közéjük. 


Hadd ragyogjon!

gyertyafény
Dekupázs technikát alkalmazva karácsonyi szalvétákkal is díszítheted a gyertyáidat. Száradás után akrilfestékkel további részleteket alakíthatsz ki a művön.


Egyszerűen szép


A pufók hengergyertyák békésen üldögélnek a patinás fényű tálcán mandulák és pici piros gömbdíszek között.
gyöngyös

Úszó gyertyás, áfonyás asztaldísz

Egy nagy
úszógyertya üvegtálba tegyél a vízbe piros bogyós ágakat, a tetejére úszógyertyát, amit piros áfonyaszemek ölelnek körül. A tálat rakd körbe zöld fenyőgallyakkal és áfonyából fűzött lánccal.



Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!

Láttad már Karácsonyi kifestőinket?


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja