SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 11.: Karácsony fényei

Családinet [cikkei] - 2009-12-10
A Karácsony elképzelhetetlen gyertyafény nélkül. Szimbolikus jelentősége mellett a pici meghitt fények töltik meg melegséggel az Ünnepet. Lássunk néhány szép példát különféle gyertyakompozíciókra.
Adventi készülődés 11.: Karácsony fényei

A természet szerelmeseinek
fehér gyertya
Ezek a polcra, vagy kandallópárkányra állított rusztikus gyertyatartók minden természetjáró szívét megdobogtatják. Fúrj lukakat a rönkökbe, - a gyertyák számára, keríts köréjük zöld ágakat, zúzmarás tobozokat, levélkéket.
asztali

Gyertyafényes vacsora

Világítsd meg az asztalt ezzel a lilaakác hangulatú koszorúval! Egy vastagabb drótból fonj koszorút, díszítsd sok kis gyöngyvégű drótocskával, tűzz bele négy vékony gyertyát és aggasd teli áttetsző üvegdíszekkel.


Tea parti

A szép kis kínai teáskészletek megmaradt darabjai dekoratív teamécses
tepartitartóvá válhatnak. Tükör elé téve megduplázódik a ragyogásuk! Csak fémtartós teamécsest használjunk, hogy megóvjuk a csészék belsejét a viasztól.


Téli varázs

téli parti
Változtasd téli csoda országgá ezeket az egyszerű üvegpoharakat! Tegyél kicsi – például röviditalos - poharakat vékonyfalú üvegpoharakba. A kicsibe állíts gyertyát, a két pohár közé szórjál műhavat, vagy ragyogóan fehér sót és szúrj bele egy-két cédrus-, tuja-, vagy fenyőgallyat.
üveg

Üvegragyogás

A leghétköznapibb tárgyak is ragyogó gyertyatartókká lényegülhetnek át. Egy nagy talpas üvegtorta tartón jól mutat a sok kicsi talpas és talpatlan pohárka, belsejükben pislákoló teamécsessel. Köréjük fénylő üvegkavicsot, vagy pici színes üveggömböket is tehetsz.

hófehér


Hófehér fényesség

Egy fehér zománcos tésztaszűrőt bélelj ki celofánnal, tölts meg (nem gyúlékony) műhóval, vagy hófehér sóval, állíts bele néhány fehér gömbgyertyát, pár üveg hópehelydíszt is tűzhetsz közéjük. 


Hadd ragyogjon!

gyertyafény
Dekupázs technikát alkalmazva karácsonyi szalvétákkal is díszítheted a gyertyáidat. Száradás után akrilfestékkel további részleteket alakíthatsz ki a művön.


Egyszerűen szép


A pufók hengergyertyák békésen üldögélnek a patinás fényű tálcán mandulák és pici piros gömbdíszek között.
gyöngyös

Úszó gyertyás, áfonyás asztaldísz

Egy nagy
úszógyertya üvegtálba tegyél a vízbe piros bogyós ágakat, a tetejére úszógyertyát, amit piros áfonyaszemek ölelnek körül. A tálat rakd körbe zöld fenyőgallyakkal és áfonyából fűzött lánccal.



Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!

Láttad már Karácsonyi kifestőinket?


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja