SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 9.: Tobozangyalka

Családinet [cikkei] - 2009-12-08
Az adventi koszorún meggyújtottuk a második gyertyát is. A legtöbb családnál minden nap kikerül valami új dekoráció, ami a karácsony közeledtét jelenti. Készíthetünk kis angyalkát dísznek, de ajándékba is.
Adventi készülődés 9.: Tobozangyalka

A karácsony elképzelhetetlen angyalok nélkül. A legszebb és legemlékezetesebb dísz marad, ha saját kezűleg készítjük el angyalkánkat.

Az ünnepi asztali nagyon mutatós dekorációja, vagy karácsonyfadísz lehet ez a kedves, különböző termésekből készült harsonás angyalka.

Hozzávalók:

- selyemkóró termése (szárnynak) (Hobby/Dekorációs boltokban beszerezhető)
- kicsi makk
- kicsi fenyőtoboz
- egy kis kartonkorong alapnak
- golflabda pöcök (pici harsonának)
- zsinór a felfüggesztéshez


- arany spray
- ragasztópisztoly
tobozangyalka
Vágd félbe a selyemkóró gubóját, szedd ki a magokat és fújd be arannyal mindenhol a többi hozzávalóval együtt, és hagyd száradni.
Ragasztó pisztollyal rögzítsd a kartonkorongot a toboz aljához, majd a kicsi makkot a tetejére. Lehet, hogy szét kell hajtanod egy kicsit a felső hajtásokat, hogy a fejecske biztosan üljön a helyén. Most ragaszd oda a kis harsonát a makkocska alá, mintha csak a kezében fogná az angyalka. A selyemkóró terméséből készült szárnyacskákat rögzítsd a toboz hátoldalára. Ha karácsonyfadísznek szánjuk angyalkánkat, a zsineget vágjuk megfelelő hosszúságúra, csomózzuk össze a két végét, és a csomót ragasszuk fel az angyalka két szárnya közé.



Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!

Láttad már
Karácsonyi kifestőinket?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja