SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Adventi készülődés 1.: Ajándékötletek

Családinet [cikkei] - 2009-11-30
Várakozás, készülődés, öröm és izgalom járja át lelkünket adventkor. Az adventi hetek ráhangolnak a karácsony ünnepére, hiszen várjuk az "eljövetelt". Tegyük széppé és kedvessé ezt a gyönyörű időszakot! Ebben segítünk napi adventi tippjeinkkel. Szeretettel készítettük minden CsaládiNet olvasónak, fogadjátok szeretettel!

Stresszel és rohanással teli világunkban kevés időnk jut egymásra. Elmegyünk egymás gondjai mellett, csínján bánunk a szeretettel, a mosollyal, a kedvességgel. Pedig ezeknél nagyobb ajándék nem is létezik, amit adhatnánk-kaphatnánk, és még nem is kerül semmibe. Ne hagyjuk, hogy ez a közömbösség felülkerekedjen rajtunk, advent alkalmából, tegyünk minden nap egy kis jót embertársainkkal, mégha nehéz is a szomszédtól őszintén megkérdezni, hogy van, vagy nem könnyű rámosolyogni a másikra…, próbáld meg, meglátod, észrevétlenül is sokkal jobban fogod magad érezni, és ne feledd, amit adsz, azt kapod vissza!
 

Természetesen szeretetet adni csak az tud igazán, aki önmagával és környezetével harmóniában van.  Hogyan érheted el ezt az egyensúlyt? Figyelj a bensődre, az érzelmeidre, felejtsd el a gondokat egy kis időre, és koncentrálj a benned rejlő jóra! Amint érzed az erőt magadban, máris sugárzol. A családi béke és egymásra hangolódás is egyszerűbben fog menni ezután.

Az adventi készülődés  legszebb része, hogy a család együtt lehet. Használjatok ki minden percet, legyen sok-sok közös élményben részetek! Az ajándékötletek közös megbeszélése, a díszítés, a takarítás, a sütés-főzés, ajándékvásárlás, csomagolás örömmel tölt el mindenkit. Fontos, hogy ne teherként fogjuk fel a karácsonyi ünnepet! Nem az ajándék értéke a lényeg, hanem az, hogy örömet szerezzünk a másiknak.
Ha még eddig nem kezdtünk el ajándékokat keresgetni szeretteinknek, akkor épp itt van az ideje! Íme, néhány tipp kedves, ötletes ajándékcsomagokhoz!

Ajándékötletek

Távollévő barátainknak

ajándékMesszire sodródott barátainkat megajándékozhatjuk a klasszikus kapcsolattartás eszközeit tartalmazó kis csomaggal. Legyen benne pár ív szép levélpapír, boríték (a merített papírból készültek nagyon különlegesek!), postai bélyeg, szép golyós-, vagy töltőtoll. Tehetünk bele akár igazi lúdtollat meg egy üveg tintát, itatóspapírt is – ha már a klasszikus levelezésről van szó – na de akkor ne feledkezzünk meg a pecsétviaszról sem. (A postagalamb beszerzését már nem javaslom, főleg ha macska van a háznál…)

Egy csokor emlékcsokor ajándék


Egy csinos papírdobozba tehetünk, filmet, fényképalbumot és szép fotókereteket. A virágcsokor rózsái mellé tűzhetünk „filmvirágokat” is: a 15 centiméteres drótdarabokat fessük zöldre akrilfestékkel, szúrjunk egy olló hegyével kicsi nyílásokat a filmes dobozok aljába, és azon keresztül vezessük be a drót végét a film tekercsébe.

Napimádó nyaralóknak

napimádóknakUtazgató barátaidnak ajándékozhatsz egy nagy színes szalmakalapot, benne napszemüveggel, naptejjel, könnyű kis magazinokkal, könyvekkel, eldobható fényképezőgéppel, kis napernyővel (ami alkalmi esernyőként is beválhat, ha mégsem olyan szép az idő).




Kertészkedő barátoknakkertészkedők ajándéka

Egy szép masnival ellátott cserépedénybe tegyél metszőollót, kesztyűt, ültetőfát, virágmagokat. „Szobakertészeket” lepj meg nárcisz, vagy jácinthagymával. Tölts meg egy kisebb virágcserepet apró szemű kaviccsal, ültesd bele a virághagymát és borítsd be celofánnal. Amíg te nevelgeted, tedd napos helyre, és ha öntözöd, a víz épphogy csak elérje a hagyma alját. Ezt a vízszintet tartsd.

Egy kis bátorítás a bimbózó művésznek

művészek ajándékaKiállíthatsz egy szépséges oklevelet valamelyik művészeti iskola „nevében”, vagy összegyűjtheted és kinyomtathatod az összes fellelhető művészeti képzést, iskolát, kurzust, és a tanfolyamok időpontjait. Készíts egy nagy palettát kartonból (a pizzás doboz tökéletes), borítsd be a kinyomtatott iskolák másodpéldányával. Vágj rá egy hasítékot, hogy ráköthesd egy szép szalaggal az ecseteket és a kis festékkészletet is.
gazdiknak

Gazdiknak

Lepd meg gazdi-barátodat, (illetve annak kedvencét) ezzel a kedves csomaggal! Tegyél egy szép kutyatányérba sok-sok játékot, kefét, celofánba csomagolt jutalomfalatkákat és akár egy új pórázt is.



Kellemes készülődést kívánunk! Figyeld következő tippünket is!


Fotó: www.torange.us

Láttad már Karácsonyi kifestőinket?

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja