SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Hóember befőtt, Rókácska hóesésben - ajándékok saját kezűleg

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2008-12-16
Egyszerű, kedves ajándék, gyerekek is készíthetik!

Hóember a hóesésbenAz ötletet barátnőm egyik saját készítésű ajándéka adta. Vett egy üres boros üveget, félig teletömte vattával, a dugó aljára madzaggal egy angyalfigurát erősített, és megpróbálta betuszkolni az üvegbe, melynek szája szűknek bizonyult és csak a feje fért át. Így most csak egy angyalfej kering körbe-körbe a vatta felhők felett! Mindamellett felettébb nagy sikere volt. :)

Én már - okulva példáján - egy szélesebb szájú üveggel próbálkoztam...

Egy nagy befőttes üveg aljára ragasztottam egy réteg vattát. Aztán egy keményre gyúrt papírgombócot, picit beragasztóztam és beborítottam egy vékony réteg vattával. Egy kisebb papírgombócot is bevontam vattával, és a nagyobb tetejébe ragasztottam. Vettem két vattapamacsot, nedves tenyérrel, kemény kis gombócokká gyúrtam, ez lett a két karja, ezeket is a törzshöz ragasztottam. Most jön az arca! Kicsi fekete gyöngyöket ragasztottam fel a fejre - mint az igazi hóemberek szén szeme, -szája. Kabát gomboknak is tettem belőlük a hóember hasára. Répa helyett egy keskeny narancssárga papírcsíkot sodortam össze és ültettem az arca közepébe. Mosolygó szája két szegletébe egy-egy kis vattagombócot tettem és szemöldököt is sodortam vattából neki. A fejfedőt egy piros papírcsíkból és korongból alakítottam ki, de használhatunk gyűszűt, vagy dióhéjat is. Az én hóemberemnek egy száraz lekonyuló rozmaring ágacska van a kezében, seprű gyanánt, de lehet akár hurkapálcából vándorbotot is készíteni, feltéve, hogy vándor-hóemberről van szó!
A hóeséshez gyúrtam számtalan kis vattagombócot, és csak úgy találomra felragasztottam az üveg belső falára. Ha lassan körbeforgatjuk, tényleg olyan, mintha esne a hó! Most beültethetjük a hóemberünket a hóesésbe! (Egy kis ragasztót teszünk alá, ne mocorogjon!) A tetejét rácsavarva, ráköthetünk színes madzaggal egy kis anyagdarabot is, mint az igazi befőtteknél.





A kisrókás üvegnél, ugyanúgy járunk el, mint a hóemberesnél. A rókácska készülhet kiégethető gyurmából, vagy papírból is, de készen vásárolt kis figurákat is tehetünk az üvegbe (figyelembe véve, persze az üveg száját! :)

Örömteli ajándékkészítést és boldog Ünnepeket!

***

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja