SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Csibe, nyuszi

[cikkei] - 2004-03-17
Két kis csibét, két nyuszit mutatok be, mindegyiket képesek megalkotni a gyerekek is!

Egyszerűbb, és több hozzávaló akad a legtöbb családnál a vattából-tojáshéjból készült "kismadárhoz". Tehát: ha tojást főzünk, rakjuk el a héját! Kimossuk, megszárítjuk és már mehet is bele a vatta. A legegyszerűbb, ha színes vattapamacsokat vásárolunk, így akár sárga csibét is könnyű alkotni. Ragasszunk egy kis gömböt a héjba, ehhez még egy gömböt! (Mintha hóembert ültetnénk bele.) Erre két kis szemet, és egy csőröcskét ragasszunk még!

Hogy ne boruljon fel a csibe, valamibe helyezzük bele a tojáshéjat (a képen papírgyűrű tartja, de lehet egy kispohár, egy apró virágcserép...)

A másik csibe egységcsomagban is kapható a hobbyboltokban, de beszerezhető darabonként is. Egy kisméretű virágcserepet fessünk sárgára, fordítsuk tetejére. Az aljára (ami így már a teteje) ragasszunk papírgolyót (készen kaphatót), ebből is legjobb a sárga. Erre fessünk arcot, filcből, vagy dekorgumiból kis taréjt ragasszunk rá! A cserép oldalára két kis szárny kerül (ugyanolyan alapanyagból, mint a taréj). Egy erős zsinórra két talpacskát fűzünk fel, csomót kötünk rá, majd a zsinórt bele ragasztjuk a cserépbe.

Ha polc szélére ültetjük, akkor még a lábát is lógatja a csibénk.
 

Szintén kapható egységcsomagban is, de akár maradék anyagokat is felhasználhatunk. Kör alakot vágunk ki bármilyen textíliából (talán a karton a legjobb erre a célra). Papírgolyó lesz a feje. Ehhez igazítsuk a kör méretét. Az anyagunkat cérnával húzzuk össze, hogy kis zsákot kapjunk! Ekkor töltsünk bele rizst, granulátumot, kinek mi tetszik! Ezután szorosan varrjuk el a zsák száját, hogy ne jöjjön ki a tömőanyag. Ide illesszük a papírgolyót, amire előre rárajzoltuk az arcot (hozzá is ragaszthatjuk, vagy pálcikára húzzuk a golyót és beleszúrjuk a zsákba)! Füleket, kezeket zseníliából ragasszunk a nyuszinak (fülnek célszerűbb a hullámosat választani). Hogy eltakarjuk a varrást, masnit, madeirát varrjunk a nyakába!

Ha még mindig van anyagunk, most négyzeteket szabjunk ki belőle. Helyezzünk a közepébe csokitojást (ünnep után jó bele egy kis textil, vagy szivacs is), ezt kössük bele a következőképpen: a szemközti sarkokat fogjuk össze, kössünk rá egy szalagot, masnit! Két csücskét igazítsuk vízszintesre, ebből lesz a keze. Másik két sarkát húzzuk át egy fagolyón, ez  lesz a két fül. Mosolygós arcot fessünk neki, biztos örülnek a locsolók, ha ilyet kapnak.

(Méreteket azért nem írtam, mert nem tudom, mekkora fejekkel tudtok dolgozni. Több méretben kapható a fagolyó is, a papírgolyó is. Ehhez kell igazítani a textilek méretét!)

 


 

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja