SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Húsvéti tojásfestés ötletek gyerekeknek

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-03-23
Lassan itt a húsvét, ideje kigondolnunk, milyen szépséges tojásokkal várjuk idén a húsvéti locsolókat!
Ezeket a dekoratív díszítéseket, már az óvodás kislányok is megpróbálhatják.

Minták zsírkrétával


Szükséges anyagok:

- főtt tojás
- színes zsírkréta készlet
- tojásfesték

Először rajzoljunk mintákat a főtt tojásra zsírkrétával. Több színt is használhatunk. Aztán beletesszük a tojásokat a festő lébe, benne hagyjuk egy picit, annyira, amennyire intenzív színeket szeretnénk, aztán kitesszük száradni egy papírtörlőre és kész is! Ahol a zsírkrétával vonalat húztunk, ott nem fogta be a festék.


Tojásfejek


Szükségünk lesz:

- főtt tojásra
- tojásonként egy pár mozgó szemecskére
- mini pomponokra az orroknak
- papírragasztóra
- tubusos, glitteres zselés festékre, vagy tubusos üvegfestékre
- ceruzára
- filctollra

Tegyük a tojást egy üres tojástartó tetejére, vagy egy lágytojástartóba. A zselés festékkel készítsük el a fejecskék haját, illetve sapkáját. Ha a lány fejeknek masnit is szeretnénk, mint a képen, akkor azt előbb meg kell rajzolni, kiszínezni ceruzával, vagy filctollal, kivágni és a zselés, vagy a szintén kidomborodó üvegfestékkel készített frizurába be le kell állítani finoman a száradás előtt. Ha ezzel megvagyunk, ragasszuk fel a szemeket és a pomponokat orrnak. Filctollal rajzoljuk meg a szájakat is! Ceruzával satírozhatunk egy kis arcpírt is az orcákra, ha sápadtnak érezzük a tojás fejecskéinket.


Kőtojások


Hozzávalók:

- főtt tojás
- akrilfesték, (vagy tempera, lényeg, hogy fedő legyen)
- szivacs
- kis műanyag tálka palettának
- kis tálka tiszta víz

Tegyük a tojást lágytojástartóba, vagy az üres tojástartós doboz tetejére. Vágjuk fel a szivacsot annyifelé, ahány színnel szeretnénk festeni, (persze, ne legyen túl kicsi a darabka, hogy tudjunk vele még dolgozni). Mártsuk bele a szivacsot a vízbe és facsarjuk ki belőle, amennyire csak tudjuk, mert épphogy nyirkosnak kell lennie. Aztán nyomjunk ki a tálkába egy kis festékpöttyöt, dörgöljük bele a szivacsot, és puhán nyomkodjuk rá a festendő tojásra. A nagyobb lukacsos szivacs nagyobb mintákat hagy, a kisebb-, kisebbeket. Többféle szivacsot is kipróbálhatunk! Ha megszáradt a tojás, akkor megfordíthatjuk a tojástartóban, és a másik oldalát is megfesthetjük. Több színnel és több rétegben is dolgozhatunk. Ha eleve színes alapra szeretnénk kezdeni, akkor tegyük a tojásokat először festő lébe. Száradás után, neki is állhatunk.
Nagyobb gyerekek, vagy az anyukák kipróbálhatják a festék permetszórást is egy régi fogkefe segítségével, ahogy a Színes szívek Valentin-napra! c. cikkben olvashatjuk.
A fogkefés és a szivacsos módszert bátran lehet ötvözni is!
 

Sok örömet a tojásfestéshez!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja