SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Húsvéti tojásfestés ötletek gyerekeknek

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-03-23
Lassan itt a húsvét, ideje kigondolnunk, milyen szépséges tojásokkal várjuk idén a húsvéti locsolókat!
Ezeket a dekoratív díszítéseket, már az óvodás kislányok is megpróbálhatják.
Húsvéti tojásfestés ötletek gyerekeknek

Minták zsírkrétával


Szükséges anyagok:

- főtt tojás
- színes zsírkréta készlet
- tojásfesték

Először rajzoljunk mintákat a főtt tojásra zsírkrétával. Több színt is használhatunk. Aztán beletesszük a tojásokat a festő lébe, benne hagyjuk egy picit, annyira, amennyire intenzív színeket szeretnénk, aztán kitesszük száradni egy papírtörlőre és kész is! Ahol a zsírkrétával vonalat húztunk, ott nem fogta be a festék.


Tojásfejek


Szükségünk lesz:

- főtt tojásra
- tojásonként egy pár mozgó szemecskére
- mini pomponokra az orroknak
- papírragasztóra
- tubusos, glitteres zselés festékre, vagy tubusos üvegfestékre
- ceruzára
- filctollra

Tegyük a tojást egy üres tojástartó tetejére, vagy egy lágytojástartóba. A zselés festékkel készítsük el a fejecskék haját, illetve sapkáját. Ha a lány fejeknek masnit is szeretnénk, mint a képen, akkor azt előbb meg kell rajzolni, kiszínezni ceruzával, vagy filctollal, kivágni és a zselés, vagy a szintén kidomborodó üvegfestékkel készített frizurába be le kell állítani finoman a száradás előtt. Ha ezzel megvagyunk, ragasszuk fel a szemeket és a pomponokat orrnak. Filctollal rajzoljuk meg a szájakat is! Ceruzával satírozhatunk egy kis arcpírt is az orcákra, ha sápadtnak érezzük a tojás fejecskéinket.


Kőtojások


Hozzávalók:

- főtt tojás
- akrilfesték, (vagy tempera, lényeg, hogy fedő legyen)
- szivacs
- kis műanyag tálka palettának
- kis tálka tiszta víz

Tegyük a tojást lágytojástartóba, vagy az üres tojástartós doboz tetejére. Vágjuk fel a szivacsot annyifelé, ahány színnel szeretnénk festeni, (persze, ne legyen túl kicsi a darabka, hogy tudjunk vele még dolgozni). Mártsuk bele a szivacsot a vízbe és facsarjuk ki belőle, amennyire csak tudjuk, mert épphogy nyirkosnak kell lennie. Aztán nyomjunk ki a tálkába egy kis festékpöttyöt, dörgöljük bele a szivacsot, és puhán nyomkodjuk rá a festendő tojásra. A nagyobb lukacsos szivacs nagyobb mintákat hagy, a kisebb-, kisebbeket. Többféle szivacsot is kipróbálhatunk! Ha megszáradt a tojás, akkor megfordíthatjuk a tojástartóban, és a másik oldalát is megfesthetjük. Több színnel és több rétegben is dolgozhatunk. Ha eleve színes alapra szeretnénk kezdeni, akkor tegyük a tojásokat először festő lébe. Száradás után, neki is állhatunk.
Nagyobb gyerekek, vagy az anyukák kipróbálhatják a festék permetszórást is egy régi fogkefe segítségével, ahogy a Színes szívek Valentin-napra! c. cikkben olvashatjuk.
A fogkefés és a szivacsos módszert bátran lehet ötvözni is!
 

Sok örömet a tojásfestéshez!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja