Így készíthetsz babacipőt házilag - lépésről lépésre, szabásmintával
Majoros Zsuzsa [cikkei] - 2007-10-16
A kis cipő kb. 0-4 hónapos korig jó. Ajánlott anyag: belül bolyhos, kötött pamut, polár anyagok.
A cipőcske elkészítése egyáltalán nem nehéz, de mivel picike igényel némi ügyességet.
A cipőcske elkészítése egyáltalán nem nehéz, de mivel picike igényel némi ügyességet.
Szabásminta:
A képen a négyzetek oldalai 1cm-nek felenek meg. A jelölések mellett található számok jelzik, hogy melyik pont hová illeszkedik a másik alkatrészen.
A szabásminta 0,6cm varrásszélt tartalmaz. Akinek van lock-ja feltétlenül azzal varrja össze, akinek nincs az talpszélesen normál öltéssel, majd keskenyebb cikk-cakk öltéssel tisztázza le.
Szabás:
Minden alkatrészből 2db-ra lesz szükség a két cipőcskéhez. A bokarészt passzé, vagy nyúlós (kötött), puha póló anyagból kell kiszabni.
Varrás:
|
A bokarészt,a felsőrészt és az oldalrészt hajtsuk színt színnel szembe és varrjuk össze a képen látható módon. Érdemes minden alkatrésznek egy apró csípéssel, vagy kréta jellel megjelölni a felét. Megkönnyíti a munkánkat, ha ezeket a pontokat tudjuk varrás közben egyeztetni.
|
|
A bokarészt hajtsuk félbe fonák oldalával befelé. Gombostűzzük bele színt színnel szembe a felsőrészbe úgy, hogy a varrások egymáshoz illeszkedjenek, majd varrjuk végig körben.
|
|
Az oldalrészt gombostűzzük színt színnel szembe a felsőrészhez (a varrást a felsőrész varrásához illesszük) és varrjunk végig rajta.
|
|
Az eddig elkészült kiscipőt fordítsuk fonákjával kifelé, a talpát pedig gombostűzzük hozzá színt színnel szembe. A talp keskenyebbik vége a sarka, ezt illesszük hátul a varráshoz.
Ezután már csak ki kell fordítani a kiscipőt és lehajtani a passzéját. |
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Ringató - több, mint "zenebölcsi"
Következő hír
Életmód a szoptatás alatt
LEGOLVASOTTABB
Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés
A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.
Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai
Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.
Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek
Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.
Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!
Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.
Színesek, illatosak és légúti tüneteket is okozhatnak ezek az ünnepi kellékek
A gyertyák kellemes dekorációs kiegészítői otthonainknak, melyeket a karácsony közeledtével egyre gyakrabban lobbantunk lángra, ezzel is emelve az ünnep fényét. Dr. Potecz Györgyi, az Allergiaközpont tüdőgyógyász, allergológus szakembere szerint azonban az illatgyertyák jelentős mértékben hozzájárulhatnak a beltéri levegőszennyezéshez, és légúti irritációt is kiválthatnak az arra érzékenyeknél.
Közösségi hozzászólások: