SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Dekorhabos tükördísz

Fodor Józsefné [cikkei] - 2006-12-04
Sokszor töprengünk, mit is készítsünk! Találtam egy szokatlan anyagot (legalábbis számomra). Ismerkedjünk meg együtt vele!

A dekorhab, egy a levegőn megszilárduló habfajta, mely könnyen kezelhető és esztétikus. A tükördísz alapjául egy karácsonyi minta szolgálhat, amit kartonból, vagy hullámpapírból vághatunk ki. Az alakzat lehet például egy fenyőfa, vagy egy csillag, esetleg egy mikulás alakja. A csillag vagy fenyő sarkaira ragasszunk fel tükördarabkákat, amelyet az otthon összetört maradványokból, - vagy a közelben lakó üvegestől szerezhetünk be, feltehetően megszán bennünket egy kis tasakkal -, mert nála az apróbb darabok amúgy is hulladékszámba mennek.
De ha egyik sem működik zárt tasakba téve, kalapáccsal ÓVATOSAN, törjünk össze egy régről megmaradt kisebb tükröt amit már úgysem használunk.

Ezután a dekorhabbal kitöltjük az üresen maradt részt. Hagyjuk megszáradni. Miután megkeményedett, színes üvegkavicsokat vagy egyéb díszítőelemeket ragaszthatunk rájuk. A minta tetejét lyukasszuk ki, és akasszuk fel valahová, ahol jól mutat, ajtóra, fenyőfára vagy akár erdei girlandra.
Egyedi alkotásunk szép dísze lehet otthonunknak, de egy kis gyakorlattal akár ajándékot is készíthetünk mások számára.


Jó ügyködést kivánok mindenkinek!
S természetesen
KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET!


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja