SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Legyél boldog tulajdonosa egy Pink Annabelle Hortenziának!

Herold Ferenc [cikkei] - 2020-03-05
Kevés olyan kertészeti könyv van, amelyik a hobbikertészkedők kérdéseire adott válaszok szerkesztéséből jött létre. Nekem két ilyen könyvem van, az egyiket kimondottan jónak találom.
Ez a két könyv adta az ötletet arra, hogy a hozzám rendszeresen érkező kérdéseket szerkesztett formában visszaadjam a kertészkedő közönségnek.

Első körben a hortenzia tulajdonosok, kedvelők, érdeklődők kérdéseiből és a rájuk adott válaszokból szerkesztenék meg egy kiadványt.

Miért is gondolom, hogy ez hasznos lehet?

Régóta vagyok hortenzia tulajdonos, folyamatosan bővítem az állományom, több mint 25 éve gondozok kerteket, amelyek zömében szintén megtalálhatóak a hortenziák, de mégis mindig találkozom valami újjal, valami szokatlannal, valami mással.

Szakmai írásaim során törekszem a teljességre, de biztosan marad ki olyan információ, ami számomra nem releváns, de másnak nagyon fontos lenne. Emiatt gondoltam azt, hogy ezek a kérdések és a rájuk adott válaszok nagyon hasznosak lehetnek.

Arra szeretnélek kérni benneteket, hogy tegyétek fel nekem azokat a kérdéseket, amelyek benneteket érdekelnek a hortenziával kapcsolatban. Legyen az bármennyire egyszerű, vagy bonyolultnak tűnő. Ha úgy gondolod, hogy a kérdésed bugyutának tűnne, és nem akarod, hogy más ezen csámcsogjon, akkor küldd el nekem privátban, vagy az e-mail címemre: kertember@gmail.com.

Kérlek, hogy vonatkoztass el az évszaktól, és ne csak a metszésre gondolj!  

Azért, hogy a dolog érdekesebb legyen, a kérdezőknek felajánlok egy Pink Annabelle hortenziát.

Pink Annabelle hortenzia bokor

Azé lesz, aki:

  • Első körben a beérkezett kérdések közül kiválasztom a számomra 5 legjobb, legérdekesebb, leghasznosabb kérdést, és ezt itt közzéteszem.
  • A közétett kérdések közül pedig szavazással Ti választjátok ki a nyertest.

 

Herold Ferenc


Herold Ferenc
Kertészmérnök

Elérhetőségeim:
Telefon: 06-70/384-29-82
E-mail: kertember@gmail.com
Honlap: http://www.kertember.hu/
Blog: www.kertember-kerteszkedj.blogspot.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja