SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Kreatív ötletek Húsvétra

Hidegh Sándor [cikkei] - 2012-04-02
Ha nincs pénzünk csodaszép ajándékokat vásárolni, legyünk kreatívak, és készítsük el saját kezűleg a meglepetéseket! A gyerekek is biztosan szívesen segítenek, élvezni fogják, hogy kellőképpen össze tudják kenni magukat, meg a lakást:) Tehát a siker garantált!

 

Só-liszt gyurma

Sokak által a gyerekkorból régen elfelejtett „só-liszt gyurmából" csinálhatunk a gyerekekkel mindenféle figurát. Veszélyes anyagokat nem tartalmaz, könnyen elkészíthető, festhető. Majd a legvégén, kinn a szabadban, vagy tűzmentes helyiségben a szűlő által - pl: felni-lakkal - lefújható, hogy szép fényes legyen (csak a gyerek kezébe ne adjuk a lakkot!).

Hozzávalók:

  • 20dkg liszt
  • 20dkg só
  • 125ml víz
  • 2evőkanál étolaj
  • színes festék
  • ecsetek, víz, lakk

Elkészítés:

A lisztet és a sót jól összekeverjük, majd lassan hozzáöntjük a vizet és az olajat. Az így elkészített tésztát alaposan átgyúrjuk, (addig, hogy ne ragadjon a kezünkhöz). Eztán máris lehet készíteni a különböző figurákat (homokózofigura, süteményszaggató stb). Sütőben (sütőpapíron) legkisebb fokozaton, nyitott sütőajtónál megszáríthatjuk. A kihűlt figurákat aztán lehet vízfestékkel, temperával festeni. Miután megszáradt, lefújhatjuk óvatosan színtelen lakkal (tűzveszélyes!) és máris kész a „nagy mű”, amelyet boldogan lehet ajándékozni szeretteinknek.

Ha már kellő gyakorlatot sikerült összegyűjtenünk só-gyurmáből  figurákat csinálni, meg lehet próbálni egy hasonló módon elkészített - szigorúan szülői felügyelet mellett! - édességet gyurmáznunk. Ha elég ügyes a csapat, marcipánhoz hasonló figurákat, diszeket, tortabevonót stb. állíthatunk elő, melynek alapanyag:


Pillecukor foundant


Elkészítése:

14 dkg pillecukrot 2 ek. vízzel, margarinnal kikent, jó nagy mikrózható tálba tesszük (azért, mert melegítés közben jól megdagad.) 45 mp után kivesszük, jól összekeverjük, és ezt megismételjük addig, amíg jól meg nem dagad.

30 deka porcukor nagy részét rá kell önteni, jól összekeverni, majd a maradék cukrot összeöntve a cukros foundanttal, jól összegyúrni, míg a maradék cukrot mind felveszi. Addig kell gyúrni, amíg nem ragad. Ha túl kemény egy kis vízzel, ha meg túl ragacsos, egy kis cukorral keverjük, amíg megfelelő állagú nem lesz.

A sodródeszkának és a kéznek mindig porcukrosnak kell lenni.  Ezután lehet ételfestékkel színezni, nyújtani, különböző alakra, pl: rózsa,  babafigura stb. formázni.

Hűtőszekrényben, műanyagzacskóban hetekig eláll. Újrahasználás előtt mikróban  percek alatt újra képlékennyé válik.

Sikeres munkát, és a kész műhöz jó étvágyat kívánok!


Fotó: OZphotography's/FreeDigitalPhotos

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Újévi fogadalom: 2025-ben ne hagyjuk ki a „nagyrutin” vizsgálatot!

Huszonegy éves kor fölött rizikófaktorok, tünetek hiányában legalább öt évente, krónikus betegség, idős életkor esetén évente javasolt a laborvizsgálat, amely fényt deríthet a tartós fáradékonyság, sápadtság, szem alatti sötét karikák, ingerlékenység, hajhullás, gyors hízás vagy fogyás, haspuffadás, bőrproblémák, véres vizelet vagy széklet hátterében húzódó problémákra is. Mindez azért fontos, mert az időben felfedezett betegségek, nagyobb hatékonysággal gyógyíthatók - mondja dr. Torzsa Péter, a Semmelweis Egyetem Családorvosi Tanszékének vezetője.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

A herecsavarodás okai, tünetei és kezelése - az újszülöttek és a kamaszok nagyobb veszélyben vannak

A herecsavarodás (heretorzió vagy torsio testis) egy ritka, de súlyos állapot, amely leginkább újszülötteknél és a serdülés korai szakaszában járó fiúknál fordul elő, de bármely életkorban kialakulhat. A probléma a herekocsány megcsavarodásával jár, amely a herék vérellátását gátolja. Ez kezelés nélkül a here elhalásához is vezethet.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja