SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEKHÚSVÉT

Húsvéti készülődés gyerekekkel

Somodi Eszter [cikkei] - 2011-04-21
A gyerekek tavasszal már nagyon várják a húsvétot, a nyuszi apró ajándékait. Vonjuk be őket is a készülődés örömeibe!

husveti_keszulodesFesthetünk tojásokat a gyerekekkel. Főtt, vagy kifújt tojások helyett a piciknek inkább hobbyboltokban beszerezhető hungarocell tojásokat adjunk! Szúrjunk az aljába hurkapálcát, így könnyebben megy majd a festés. Száradás után lehet rá filctollal rajzolni, matricával díszíteni, vagy ragasztóval bekenni, majd apró, színes gyöngyökbe, mákba, nagy szemű tengeri sóba hempergetni. Az elkészült tojásokat büszkén átadhatják a kislányok a locsolóiknak, de ha a hurkapálcát is befestjük, a tojások szép díszeivé válhatnak egy cserép virágnak is!

Nagyobbacska gyerekekkel persze díszíthetünk igazi tojást is! Zsírkrétából forgácsoljunk tarka darabokat kés vagy reszelő segítségével. Szórjuk a színes forgácsokat sütőpapírra. A még forró főtt tojásokat kanál segítségével hempergessük bele a zsírkréta-forgácsokba. A zsírkréta ráolvad a tojásokra, és szép tarkává festi azokat. A gyerekeket mindenképpen figyelmeztessük, hogy a tojásokhoz kézzel ne nyúljanak, mert azok még forrók.

Nagyszülőknek, keresztszülőknek biztosan nagy örömöt okozunk, ha a gyerkőc által készített képeslappal köszöntjük őket húsvét alkalmából.

A bárányos képeslaphoz rózsaszín és fekete papírra, és egy kicsi vattára lesz szükségünk. Rajzoljuk meg a bárányt, testét kenjük be ragasztóval, és kérjük meg gyermekünket, hogy ragasszon rá vattapamacsokat. Addig mi fekete papírból kivághatjuk a lábakat, és végül az egészet felragaszthatjuk a képeslapnak szánt papírra.

baranyos_keszulodes

Már az egészen aprócska gyerekek is készíthetnek nagyszüleiknek ilyen kedves nyuszis képeslapot. Tegyünk tálkákba különböző színű festékeket. Mártsuk bele a pici hüvelykujját és mutatóujját, majd ezekkel nyomdázzunk a képeslapunkra. A hüvelykujj lenyomatából lesz a nyuszi teste, a mutatóujjéból pedig a feje. Ha a festék megszárad, rajzoljunk fülecskéket, és farkincát a nyuszikra!

husveti_kepeslap

Jókedvű húsvéti készülődést kívánok mindenkinek!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Kegyetlen bántalmazás a csepeli technikumban: diákok kínozták meg fiatalabb társukat

Négy 19 éves diák brutális módon bántalmazta 15 éves iskolatársát a csepeli Weiss Manfréd Technikumban. Az eset során a fiút megverték, lekötözték, majd vízzel fojtogatták.

A tartós és egészséges fogyás kulcsa az életmódterápia

Az egészséges fogyáshoz a személyre szabott étrenden és a mozgáson alapuló életmódterápián át vezet az út - mondja dr. Vékony Blanka dietetikus. A Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar Dietetikai és Táplálkozástudományi Tanszékének tanársegédje kiemeli: az életmódterápiában nem önmagában a fogyáson, hanem a test zsír-izom arányának optimalizálásán van a hangsúly. Emellett itt fontos szempont a fokozatosság és a fenntarthatóság, szemben a divatdiétákkal, amelyek gyors sikerrel kecsegtetnek ugyan, de akár különféle hiánybetegségekhez is vezethetnek.

A rozmaring rejtett ereje: új fegyver lehet az Alzheimer-kór ellen

Egy eddig kevéssé vizsgált vegyület a népszerű fűszernövényben komoly áttörést hozhat a demencia kutatásában.

Egy anya megkéselte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulás után

A szülői szeretetnek a világ legbiztonságosabb helyét kellene jelentenie egy gyermek számára. Tragikus módon azonban előfordul, hogy éppen a gondviselők okoznak fájdalmat. Nemrégiben egy anya állítólag halálra késelte 11 éves fiát egy Disneyland-i kirándulást követően.

Az emlődaganat helyi kiújulásának típusa és ideje előrejelezheti a lehetséges áttéteket

Gépi tanulás segítségével nagy pontossággal megjósolható, hogy az emlőrák elsődleges kezelése után milyen típusú helyi kiújulásra van esély, és ezután kialakulhatnak-e szervi áttétek, derül ki a Semmelweis Egyetem friss kutatásából. A szakemberek 154 beteg adatainak elemzésével egyebek mellett kimutatták, hogy minél több idő telik el az első diagnózis és a tumor visszatérése között, annál kisebb az áttétek kockázata. A kutatás eredményei fontos lépést jelenthetnek a személyre szabott terápiás stratégiák kialakításában.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja