SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi alkotások

Somodi Eszter [cikkei] - 2010-09-16
Ebben az igen hűvös, esős időben egyre több időt vagyunk kénytelenek eltölteni a lakásban. Ilyenkor szép őszi alkotások születhetnek a jó meleg szobában.
Tökmag-kép
Ha tököt sütünk vagy töklámpást készítünk, tegyük félre a tökmagokat! Kis tálkákba nyomjunk különböző színű temperákat, hígítsuk egy kis vízzel, majd áztassuk a festékbe egy pár percre a megmosott magokat. Ha megszáradtak a színes tökmagjaink, szép képeket ragasztgathatunk belőlük.
 
Tökmagkép
 
Gyümölcs nyomda
Félbevágott almát és körtét mártsunk festékbe, majd papírra nyomdázzunk velük.
FalevélGyűjtsünk szép faleveleket, majd rendezzük el őket egy papírra erezettel felfelé. Oda is ragaszthatjuk a leveleket, hogy ne mozduljon el, ahogy majd nagy hévvel satíroznak a gyerekek. A levelekre terítsünk rá még egy papírt, majd zsírkrétával satírozzuk be az egész lapot! A levelek szépen kirajzolódnak.
 
Gyümölcs nyomda
 
Krumpli-süni
A krumpliból levágunk egy szeletet, hogy meg tudjon állni, majd fogpiszkálókat, vagy összetörögetett hurkapálcákat szurkálunk bele. Ha nehezen megy a gyerekeknek, szúrjuk bele mi, majd szedjük ki és kérjük meg a gyereket, hogy minden lyukba tűzzön egy pálcikát. Filctollal szemet, orrot, szájat rajzolhatunk a süninek Rászúrhatunk a tüskéire gyurmából készített almát, körtét, vagy szép leveleket.
 
Süni - tenyérlenyomattal
Sünit tenyérlenyomattal is készíthetünk. A süni testéhez világosabb barnával fessük be a gyerek kezét, kérjük meg, hogy szorosan zárja össze az ujjait, majd nyomja a papírra. A tüskékhez sötétebb festéket használjunk, szétnyitott ujjakkal, az előző nyomatra merőlegesen nyomdázzunk a papírra a tenyérrel. Végül szemet, orrot és szájat fessünk rá.
 
Süni tenyérelenyomattal
 
Szőlő
Zöld vagy lila papírt vágjunk csíkokra! Ragasszunk belőlük kis karikákat, majd a karikákat ragasszuk össze fürtökké. Végül fűzhetünk bele fonalat és szekrényre, ablakra akaszthatjuk őszi dísznek.
 
 
Őszi dekoráció
Igazán látványos őszi ablakdekorációt készíthetünk, ha lepréselünk szép faleveleket, majd belamináljuk és körbevágjuk őket. Az ablakra vagy bútorra gyurmaragsztóval ragaszthatjuk fel.
 
Őszi dekoráció
 
Persze ha szép az idő, irány a játszótér, a kert, vagy a közeli park! A földre hullott avarba a lábunkkal túrjunk kacskaringós, egymásba torkolló utakat, sok-sok kereszteződéssel. A gyerekek legyenek az autók, hadd szaladgáljanak az utakon, fékezzenek nagyokat! Sőt!A lehullott leveleket akár szép mintába is rendezhetjük a földön.
 
Jó játékot, kellemes közös alkotást kívánok mindenkinek!
 
Indexkép: www.foter.com
(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.

Drámai ugrás 2024-ben: terjed a rendkívül fertőző szamárköhögés

A szamárköhögés (pertussis) egy rendkívül fertőző, bakteriális eredetű betegség, amelyet a Bordetella pertussis nevű baktérium okoz. Legfőképpen a légutakat érinti, és minden korosztályt veszélyeztet, de különösen a csecsemőkre jelent nagy kockázatot. Az elmúlt évekhez képest Magyarországon drámaian nőtt az esetek száma, így fontos, hogy minden szülő tisztában legyen a tünetekkel, a megelőzéssel és a kezelési lehetőségekkel.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Tovább bővült és frissült a Semmelweis HELP alkalmazás

Új funkciókkal bővült és frissült a Semmelweis Egyetem ingyenes tünetellenőrző alkalmazása, a Semmelweis HELP. A fejlesztéseknek köszönhetően ezentúl önállóan is kereshető az alkalmazásban elérhető 740 betegség, sérülés és állapot tüneteinek enyhítésére és az egyéb teendőkre vonatkozó tudásanyag. Emellett a felhasználói visszajelzések nyomán egyértelműbbé vált a profilok létrehozása, módosítása. A Semmelweis HELP-nek jelenleg már több mint 229 ezer felhasználója van, nekik az új funkciók eléréshez elég csak frissíteniük az alkalmazást.

Személyre szabott fogtisztító eszközökkel hatékonyabban előzhetők meg a fogágybetegségek

Rendszeres fogmosás és nem megfelelő méretű, helytelenül alkalmazott fogköztisztító használata mellett is kialakulhat fogínygyulladás és fogágybetegség - derül ki a Semmelweis Egyetem tanulmányából. Személyre szabott szájhigiénés eszközök használatával és megfelelő betegedukációval azonban elkerülhetők, s akár visszafordíthatók a fenti folyamatok, és a szájüreg egészsége hosszú távon megőrizhető.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja