SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORBABA-MAMA HÍRLEVELEKFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Őszi alkotások

Somodi Eszter [cikkei] - 2010-09-16
Ebben az igen hűvös, esős időben egyre több időt vagyunk kénytelenek eltölteni a lakásban. Ilyenkor szép őszi alkotások születhetnek a jó meleg szobában.
Őszi alkotások
Tökmag-kép
Ha tököt sütünk vagy töklámpást készítünk, tegyük félre a tökmagokat! Kis tálkákba nyomjunk különböző színű temperákat, hígítsuk egy kis vízzel, majd áztassuk a festékbe egy pár percre a megmosott magokat. Ha megszáradtak a színes tökmagjaink, szép képeket ragasztgathatunk belőlük.
 
Tökmagkép
 
Gyümölcs nyomda
Félbevágott almát és körtét mártsunk festékbe, majd papírra nyomdázzunk velük.
FalevélGyűjtsünk szép faleveleket, majd rendezzük el őket egy papírra erezettel felfelé. Oda is ragaszthatjuk a leveleket, hogy ne mozduljon el, ahogy majd nagy hévvel satíroznak a gyerekek. A levelekre terítsünk rá még egy papírt, majd zsírkrétával satírozzuk be az egész lapot! A levelek szépen kirajzolódnak.
 
Gyümölcs nyomda
 
Krumpli-süni
A krumpliból levágunk egy szeletet, hogy meg tudjon állni, majd fogpiszkálókat, vagy összetörögetett hurkapálcákat szurkálunk bele. Ha nehezen megy a gyerekeknek, szúrjuk bele mi, majd szedjük ki és kérjük meg a gyereket, hogy minden lyukba tűzzön egy pálcikát. Filctollal szemet, orrot, szájat rajzolhatunk a süninek Rászúrhatunk a tüskéire gyurmából készített almát, körtét, vagy szép leveleket.
 
Süni - tenyérlenyomattal
Sünit tenyérlenyomattal is készíthetünk. A süni testéhez világosabb barnával fessük be a gyerek kezét, kérjük meg, hogy szorosan zárja össze az ujjait, majd nyomja a papírra. A tüskékhez sötétebb festéket használjunk, szétnyitott ujjakkal, az előző nyomatra merőlegesen nyomdázzunk a papírra a tenyérrel. Végül szemet, orrot és szájat fessünk rá.
 
Süni tenyérelenyomattal
 
Szőlő
Zöld vagy lila papírt vágjunk csíkokra! Ragasszunk belőlük kis karikákat, majd a karikákat ragasszuk össze fürtökké. Végül fűzhetünk bele fonalat és szekrényre, ablakra akaszthatjuk őszi dísznek.
 
 
Őszi dekoráció
Igazán látványos őszi ablakdekorációt készíthetünk, ha lepréselünk szép faleveleket, majd belamináljuk és körbevágjuk őket. Az ablakra vagy bútorra gyurmaragsztóval ragaszthatjuk fel.
 
Őszi dekoráció
 
Persze ha szép az idő, irány a játszótér, a kert, vagy a közeli park! A földre hullott avarba a lábunkkal túrjunk kacskaringós, egymásba torkolló utakat, sok-sok kereszteződéssel. A gyerekek legyenek az autók, hadd szaladgáljanak az utakon, fékezzenek nagyokat! Sőt!A lehullott leveleket akár szép mintába is rendezhetjük a földön.
 
Jó játékot, kellemes közös alkotást kívánok mindenkinek!
 
Indexkép: www.foter.com

Kérjük, támogasd munkánkat!

Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!

Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás

Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:

 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében

Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja

Október 2024-ben is a látás hónapja

A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol

Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?

"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Mennyit tudunk a szem egészségéről?

Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
A szerkesztő ajánlja