Hófödte fácska - téli tájkép gyerekeknek
F-B Zsuzsi [cikkei] - 2010-01-07
Itt a tél! Esik a hó! Örökítsük meg ezzel a nagyon könnyen elkészíthető, mutatós tájképpel. Kis segítséggel a legkisebbeknek is remek szórakozás lehet! A szülőnek, nagyszülőnek meg évek múlva is szívét melegítheti a műalkotásba foglalt apró kezecske lenyomata!
Hozzávalók:
- 1 A4-es világoskék kartonpapír
- 1 A4-es fehér másolópapír
- barna akrilfesték, vagy tempera
- papírragasztó stift
- olló
- 3 evőkanál kristálycukor
A munka menete:
1. Vágd félbe a fehér papírt egy kicsit hullámos vonalban, és ragaszd fel a világoskék kartonra. Ez lesz a téli tájunk.
2. Fessük be a kicsi tenyerét barna festékkel. Kérjük meg, hogy jól tárja szét az ujjacskáit és úgy nyomja rá a kezét a papírra. Mossuk le a festéket a kezéről.
3. Barna festékbe mártott ujjacskájával fessen törzset a fának. Mossuk meg újra alaposan azt a kezecskét. Ha a festék megszáradt, a ragasztó stifttel kenjük be azokat a részeket, amiket havasnak szánunk: az ujjacska-ágak tetejét, apró pontocskákat a kék égre – hópelyheknek, de a hófödte tájat is megcsillogtathatjuk a cukor kristályaival!
Tegyük egy tálcára a képet, szórjuk meg cukorral. Nagyon óvatosan egy kicsit bele is nyomhatjuk a tenyerünkkel a ragasztóba a cukrot, majd a képet felállítva finoman lekocogtatjuk róla a felesleget. Érdemes egyszerre csak egy-két tenyérnyi területet beragasztózni, és megszórni cukorral, nehogy időközben megszáradjon a ragasztó az első folton.
Tipp: Egy leheletnyi csillámport is keverhetünk a cukorba, hogy még szikrázóbb legyen a téli tájképünk.
Kellemes időtöltést!
Családinet hozzászólások:
Előző hír
Adventről szabadon
Következő hír
Adventi készülődés 23.: Kreatív Karácsonyfák
LEGOLVASOTTABB
Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában
A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története
Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?
Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!
A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?
A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.
Közösségi hozzászólások: