Tésztacsat, tésztalánc - játékok, ajándékok száraztésztából
F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-07-08
Vidám, bohó nyári csatot, láncot készíthetünk száraztésztából! De hideg, szürke, zord téli időben különösen üdítő látvány lesz majd egy-egy ilyen kedves, színes holmi. Ajándéknak is remek ötlet!
Hozzávalók:
- franciacsat alap
- kb. 50 centis fonaldarab
- pár szem masni-, kerék/virág-, formájú száraztészta, rövid vastag-, vékony csőtészta
- alacsony hőmérsékletű ragasztópisztoly
- akriltempera
Tésztacsat:
Fesd ki tetszőleges színnel a csatra szánt tésztadarabokat, majd száradás után ragaszd fel őket a csat alapra.
Tésztalánc:
Egyenként fesd ki a tésztaláncod "láncszemeit", amilyen színre csak szeretnéd! Ha szimmetrikus láncot szeretnél, akkor mindenféle formájú, színű tésztából kettőt csinálj. A medál így készül: ha megszáradt a festék, két kerékformájú tésztát egymás mellé fektetek az asztalon és összeragasztok, a tetejére ragasztok egy masni tésztát, majd ennek a közepére egy virág formájút. Veszek egy harmadik keréktésztát is és azt az egyik keréktészta végére keresztbe ragasztom fel, ezen keresztül fog csatlakozni a lánchoz a medálom. De másfajta medált is ki lehet találni, tessék kísérletezni!
Jó ügyeskedést!
Kérjük, támogasd munkánkat!
Ha szeretsz minket olvasni, ha csaltunk már mosolyt az arcodra, ha segített már neked valamelyik szakértõnk, vagy ha egyszerûen Te is fontosnak tartod, amit csinálunk, kérjük, támogasd munkánkat!
Banki átutalással:
Magnet Bank 16200106-11697987
Kedvezményezett: Családi Háló Közhasznú Alapítvány
Közlemény: Média támogatás
Vagy bankkártyás fizetés Simplepay-el az alábbi gombra kattintva:
Családinet hozzászólások:
LEGOLVASOTTABB
Életét vesztette Sallai Nóra ötéves kisfia az autóbaleset következtében
Szeptember 27-én történt a súlyos karambol, melyben Sallai Nóra színésznő és kisfia életveszélyes sérüléseket szenvedett - azóta kórházban ápolták őket. A szörnyű baleset mára azonban felfoghatatlan tragédiává változott.
Október 2024-ben is a látás hónapja
A látás hónapját minden évben megrendezik világszerte, így Magyarországon is. A látás hónapjának kezdetben elsősorban az optikai látásjavítás (szemüveg- és kontaktlencse-viselés) volt a fő témája. Az évek során azonban a látás, elsősorban a látásélesség megőrzésének és javításának figyelemfelhívó hónapja lett. Professzor Dr. Holló Gáborral, a Szemészeti Központ vezetőjével, glaukóma specialistájával a mai alkalommal a 2024. évben is aktuális látásmegőrzéséről és az éleslátást leginkább veszélyeztető betegségekről, valamint ezek korai felismeréséről beszélgettünk.
Minden ultrafeldolgozott élelmiszer káros? A dietetikus válaszol
Egyre többet hallani az ultrafeldolgozott élelmiszerek veszélyeiről, a tájékozottabbak egyenesen a szív-érrendszer legnagyobb ellenségeinek tekintik azokat. Ugyanakkor érdemes tudni, hogy ezek az élelmiszerek nem mind ugyanolyan feldolgozással készülnek, és bizonyos típusaik akár még csökkenthetik is a kardiológiai kockázatokat. Czakó Bettina, a Kardioközpont dietetikusa, okleveles táplálkozástudományi szakember MSc egy új elemzés kapcsán beszélt a témáról.
Csúnyán köhög a gyermek: mi a teendő?
"Csúnyán köhög" - panaszolják aggódva a szülők, amikor náthás és napok óta köhögő gyermekeikkel felkeresik az orvost. Dr. Mezei Györgyi, a Tüdőközpont gyermektüdőgyógyász, allergológus és klinikai immunológus szakorvosa arra hívja fel a figyelmet, hogy a vírusfertőzésekkel együtt járó köhögés 3-4 hétig is fennállhat.
Mennyit tudunk a szem egészségéről?
Legtöbben jobban félünk a látásvesztéstől, mint a rák, a stroke, a szívbetegség és más súlyos betegségek kialakulásától, legalábbis erre mutatnak rá különböző nemzetközi tanulmányok. Bár azt feltételezzük, hogy jól ismerjük a jó látás megőrzéséhez szükséges tudnivalókat, valójában a többségnek csekély a tudása ezen a területen. Ez az ismerethiány pedig növeli egy-egy szembetegség kialakulásának kockázatát.
Közösségi hozzászólások: