SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tésztacsat, tésztalánc - játékok, ajándékok száraztésztából

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-07-08
Vidám, bohó nyári csatot, láncot készíthetünk száraztésztából! De hideg, szürke, zord téli időben különösen üdítő látvány lesz majd egy-egy ilyen kedves, színes holmi. Ajándéknak is remek ötlet!

Hozzávalók:

- franciacsat alap
- kb. 50 centis fonaldarab

- pár szem masni-, kerék/virág-, formájú száraztészta, rövid vastag-, vékony csőtészta
- alacsony hőmérsékletű ragasztópisztoly

- akriltempera

Tésztacsat:


Fesd ki tetszőleges színnel a csatra szánt tésztadarabokat, majd száradás után ragaszd fel őket a csat alapra.

Tésztalánc:


Egyenként fesd ki a tésztaláncod "láncszemeit", amilyen színre csak szeretnéd! Ha szimmetrikus láncot szeretnél, akkor mindenféle formájú, színű tésztából kettőt csinálj. A medál így készül: ha megszáradt a festék, két kerékformájú tésztát egymás mellé fektetek az asztalon és összeragasztok, a tetejére ragasztok egy masni tésztát, majd ennek a közepére egy virág formájút. Veszek egy harmadik keréktésztát is és azt az egyik keréktészta végére keresztbe ragasztom fel, ezen keresztül fog csatlakozni a lánchoz a medálom. De másfajta medált is ki lehet találni, tessék kísérletezni!

Jó ügyeskedést!


 

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Három gyerek tűnt el Szigetszentmiklósról

A szigetszentmiklósi rendőrök a lakosság segítségét kérik három gyermek eltűnésének felkutatásában.

Epekövesek, figyelem! Íme a gasztroenterológus ünnepi tanácsai

Az ünnepi időszakban tömegesen jelentkeznek a sürgősségi ellátásban az epekólikás betegek. Dr. Pászthory Erzsébet, a Gasztroenterológiai Központ gasztroenterológus, belgyógyász szakorvosa szerint, ha valaki már átélt ilyen rohamot, az soha nem felejti el; megfelelő kezelés híján pedig bármikor újra jelentkezhetnek a tünetek, és akár súlyosabb szövődményeket is okozhatnak a kövek.

Elmúlhat-e magától a pánikbetegség?

A pánikbetegséggel nehéz együtt élni, különösen, ha úgy érezzük, kicsúszik a kezeink közül a kontroll a rohamok kapcsán. Érdemes-e arra várni, hogy majd "magától" elmúlik a nehézség? Egyáltalán léteznek-e olyan eszközök, amelyekkel elősegíthetjük a javulást? Mikor és miért érdemes orvoshoz fordulni? Dr. Veres Andrea főorvos, a Pszichiátriai Központ pszichiátere adott választ a kérdésekre.

Óriási a korai felismerés jelentősége a nőgyógyászati daganatoknál is

A daganatos betegségek korai felismerése sok esetben élet-halál kérdése lehet, de legalábbis meghatározza a kezelés lehetőségeit. Így van ez a nőgyógyászati daganatok esetében is: minél korábban sikerül felismerni a betegséget, annál jobbak lehetnek a kilátások. Dr. Hernádi Balázs, a Nőgyógyászati Központ szülész-nőgyógyásza, a nőgyógyászati onkológia specialistája elmagyarázta, mikor, kinek és milyen vizsgálatok szükségesek az időben történő diagnosztizáláshoz.

Mit tehetünk, ha folyamatosan romlik a gyermekünk szeme?

A gyermekek látása világszerte egyre rosszabb, és ennek egyik egyértelmű oka a képernyő előtt töltött idő növekedése. Egy globális tanulmány szerint az utóbbi években egyre több gyermeknél jelentkezik miópia, más néven rövidlátás.

© 2004-2022 Családi Háló Közhasznú Alapítvány - minden jog fenntartva.
Ügynökségi értékesítési  képviselet: Adaptive Media
ADATVÉDELMI BEÁLLÍTÁSOK
A szerkesztő ajánlja