SZAKÉRTŐKMUNKAKÖZVETÍTŐKALKULÁTORFOGANTATÁSTERHESSÉGBABAGYEREKNEVELÉSTB, PÉNZÜGYEKÉLETMÓD, EGÉSZSÉGSZABADIDŐRECEPTEK

Tavaszi papírvirágok ujjfestéssel

F-B Zsuzsi [cikkei] - 2009-03-16
A tavasz hírnökei lehetnek ezek a kedves színes papírvirágok. Kisiskolások kivághatják, ragaszthatják, ovis tesóik meg kidekorálhatják a virágokat kicsi ujjacskáikkal. Festett virágcserepet is készíthetünk hozzá.
Tavaszi papírvirágok ujjfestéssel

Amire szükséged lesz:

* színes papírok
* virág alakú süti szaggató
* akrilfesték (vagy tempera, lényeg, hogy fedő festék legyen)
* zöld színű zsenília szál, vagy zöldre festett hurkapálca
* papírragasztó
* ceruza
* olló

papírvirágA színes papírlap hátoldalára ráteszed a virágmintát, ceruzával szépen körülrajzolod. Mindegyik színből párosával készítsd, mert majd össze kell ragasztanod, és úgy lesz egy virág. Vágd ki a virágokat, és tedd magad elé szép sorban, színükkel felfelé.
Egy kis műanyagtálkára nyomj egy kevés festéket, amilyen színnel szeretnél dolgozni, és az ujjadat belemártva, tegyél helyes kis pöttyöket, a virágok szirmaira és más színnel a közepére. Pár csepp vízzel, fel is hígíthatod a festéket, ha túl sűrűnek találod. Ha más színnel szeretnél festeni, és a munka végeztével, alaposan moss kezet.
Száradás után két virágocska hátoldalát beragasztózod, az egyikre ráfekteted a hurkapálcát (vagy zseníliát), hogy a virág közepéig érjen a vége és a beragasztózott párjával beborítod, ügyelve arra, hogy illeszkedjenek a szirmok.

Vázába teheted, vagy beleszúrhatod anya virágosládájába, amíg ki nem bújnak a virágai, de készíthetsz hozzájuk festett virágcserepet is:


Szükséged lesz:

* egy kis virágcserépre
* akrilfestékre
* színes gombokra
* kicsi szivacs kockára, olyanra, amit a virágkötők használnak
* zöld színű papírszalagra, szerpentinre
* papírragasztóra
* ecsetre

A virágcserepet kifested olyan színűre, amilyenre szeretnéd, száradás után, kicsi színes gombokat ragaszthatsz fel rá. A virágcserép aljára belül ragaszd fel a szivacsdarabot, ha megszáradt, szurkáld bele a virágaidat. Egy kis szerpentin gurigát gombolyíts le, és lazán tömköd bele a virágcserépbe, a szárak köré.
Ha nem akarsz bajlódni a virágkötő szivaccsal, vagy a szerpentinnel, egyszerűen sóval is feltöltheted kétharmadáig a festett virágcserepet és abba tűzheted bele a virágaidat.

Jó munkát!

(A hozzászólások megjelenítéséhez jelentkezz be Facebookra!)

LEGOLVASOTTABB

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

Felakasztotta magát egy diák egy szegedi általános iskolában

A hatóságok teljes hírzárlatot rendeltek el az esettel kapcsolatban.
Szamárköhögésem velőt rázó története

Szamárköhögésem velőt rázó története

Légútjaimat általában békés hámszövet fedi, aminek a felszínén levő kis csillók segítenek kisöprögetni onnan a kórokozókat. Akkoriban éppen egy közönséges megfázással küzdöttem, orrfolyással, enyhe köhögéssel, amivel úgy véltem, a munkám megszakítása nélkül megbirkózom. Azonban a kór alattomos módon dolgozva elkezdett toxinokat gyártani, melyek észrevétlenül megtapadtak a csillós szöveten, méreganyagokat bocsájtottak ki rá, míg egy sűrű, ragadós váladék képződött és a légútjaim beszűkültek. Mindebből annyit érzékeltem, hogy nem kapok levegőt.
Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Mi okozhat magas vércukorszintet reggelente?

Inzulinos cukorbetegként rendre magas vércukorszintet mérsz reggelente, és nem érted, miért? Elképzelhető, hogy az éjszakai vércukorcsökkenés kiváltotta Somogyi-hatás áll a háttérben. Hogy milyen okok idézik elő ezt az állapotot, és mi a teendő vele, arról Prof. Dr. Somogyi Anikót, a Cukorbetegközpont diabetológus, endokrinológus, lipidológus szakorvosát kérdeztük.
Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

Így szedjük a vitaminokat, nyomelemeket!

A téli időszakban még azok is szednek vitaminokat és nyomelemeket, akik az év többi részében nem. Annak érdekében, hogy ezek a készítmények valóban ki tudják fejteni jótékony hatásukat, érdemes tudni, hogy milyen napszakban és mivel érdemes - esetleg mivel nem ajánlott - bevenni, illetve hogy milyen állapotok esetén vagy milyen gyógyszerekkel együtt fontos a körültekintés az alkalmazásuk során. Ezekben a kérdésekben a Semmelweis Egyetem Egyetemi Gyógyszertár Gyógyszerügyi Szervezési Intézet szakgyógyszerészei, dr. Horváth István László és dr. Vajda Péter segítik az eligazodást.
Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

Mikor és miért érdemes vizeletvizsgálatot végeztetni?

A vizelet a vese működésének eredménye, azaz segítségével számos belgyógyászati problémára derülhet fény. Dr. Rákász István az Urológiai Központ urológusa szerint vizelési panaszok, illetve urológiai jellegű tünetek esetén elengedhetetlen a vizeletvizsgálat, de az évenkénti kivizsgálás részeként is fontos megcsináltatni.

A szerkesztő ajánlja